Саакашвілі: "У корупції беруть участь і Національний банк, і уряд, і партійні боси"

Міхеїл Саакашвілі звинуватив Кабінет Міністрів України на чолі з Арсенієм Яценюком, а також найбільших бізнесменів країни в причетності до масштабної корупції.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", під час свого виступу на антикорупційному форумі в Одесі в неділю М.Саакашвілі заявив, що загалом через корупційні схеми з України щороку йде близько $5 млрд, а держпідприємства втрачають близько 120 млрд грн у вигляді упущеної вигоди та прибутку.

"У цьому беруть участь і Національний банк, і уряд, і партійні боси", - заявив він.

Зокрема, за словами голови Одеської ОДА, український бізнесмен Рінат Ахметов на схемах залізничних перевезень заробляє понад $2 млрд, а схеми народного депутата від фракції "Народний фронт", голови комітету з питань паливно-енергетичного комплексу Миколи Мартиненка, який нещодавно заявив про складання депутатського мандата, завдають шкоди країні в розмірі 700 млн.

М.Саакашвілі також заявив, що бізнесмен, власник групи "Приват" Ігор Коломойський через "ПриватБанк" і "Укрнафту" завдає шкоди державі в розмірі $2-2,5 млрд.

Також, за його словами, через схеми, в яких фігурує бізнесмен Дмитро Фірташ держава втрачає близько $500 млн. При цьому голова ОДА повідомив, що за наявною у нього інформацією, Кабмін має намір найближчим часом "повернути" Д.Фірташу близько $200 млн

"Враховуючи ситуацію в країні, за $300-400 млн можна повалити уряд. Так навіщо Коломойському платити ці гроші державі?" - сказав він.

Саакашвілі додав, що є і дрібніші схеми, які продовжують діяти, незважаючи на всі спроби з ними боротися. Зокрема, за його словами, йдеться про закупівлю ліків, ремонт доріг, схеми на митниці.

Свій виступ голова Одеської ОДА завершив думкою, що якщо найближчим часом уряд і правоохоронні органи не почнуть боротися з корупцією, то "це викличе нову революцію".