Передплатити

«Морозяку — на гілляку!»

В Івано-Франківську вимагають «декомунізувати» Діда Мороза і Снігуроньку.

Якщо декомунізувати, то декомунізувати, вирішили іванофранківці і запропонували розширити «антикомуняцький» список. Там, кажуть, двох совдепівських пережитків бракує — Діда Мороза і Снігуроньки. 

Жителі прикарпатської столиці обурилися, що бородань з внученькою досі не лише на новорічних корпоративах «зажигають», а й на святкових ранках у садочках і школах гостюють. На це обурені і поскаржилися у міське управління освіти. «До нас звернулися електронним листом представники батьківської громадськості міста з метою допомоги і підтримки у «декомунізації» системи освіти. А саме - щодо доречності запрошення на новорічні свята у дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади Діда Мороза і Снігуроньки. 

Тому що це пережитки старої системи, а в українського народу є Святий Миколай і Різдво Христове», - відзвітували про електронну петицію чиновники від освіти. 

Схоже, на самий Новий рік «безсмертного» дідугана і його незмінну супутницю в Івано-Франківську таки поховають. А там, гляди, і в інших «свідомих» містах та селах заупокійну за ними відспівають.  

А то вже «зажилися». Снігурка — чи то 1873 року народження (дата, коли вперше у люди вийшла друком п’єса Олександра Островського «Снегурочка»), чи то ще «древніша» (Островський запозичив героїню з народної казки про снігову бабу, точніше — дівчинку, яка розтанула, як роса на сонці). Коли ж на світ з’явився Дід Мороз, взагалі ніхто не пам’ятає.

Ще більше новин від «Високого Замку»?
Долучайтеся до нас у Telegram