Президент: "Україна вдячна Литві за підтримку на шляху євроінтеграції"

Глава Української держави висловив сподівання, що його сьогоднішній візит до Литви сприятиме наближенню України до ЄС.

Президент України Петро Порошенко після Восьмого засідання Ради президентів України та Литовської Республіки у Вільнюсі заявив, що Литва для України є надійним стратегічним партнером, справжнім другом і союзником в непрості часи, на якого ми завжди можемо покладатися.

У заяві для представників ЗМІ Петро Порошенко подякував Далі Грібаускайте за величезний внесок у відновлення суверенітету, незалежності та територіальної цілісності на всій українській території та тверду позицію Литви та її Президента, які виступили адвокатом позиції України в міжнародних організаціях, зокрема у Європейській Раді та Раді Безпеки ООН, під час розгляду питань про анексію Криму та агресію на Донбасі, під час розслідування терористичної атаки підтримуваних Росією терористів на літак MH-17, а також під час надзвичайно важливих кроків у реформуванні країни.

«Європейська інтеграція для України сьогодні є національною ідеєю, яка об’єднує країну так, як 25 років тому, починаючи з 13 січня, ця ідея об’єднувала всю Литву. Ці реформі ви започаткували 25 років тому, і нам надзвичайно корисний ваш досвід, ваша допомога радниками, передачею цього досвіду у багатьох сферах, про які ми сьогодні говорили», — наголосив Петро Порошенко.

Президент особливо відзначив зацікавленість у досвіді з реформування Державного резерву, Антимонопольного комітету, електронного врядування, досвіді у боротьбі з корупцією. При цьому Глава держави подякував за схвальні слова щодо наших перших антикорупційних кроків — організації Антикорупційного бюро, спеціалізованої антикорупційної прокуратури.  

Глава Української держави запевнив у рішучості щодо подальших антикорупційних кроків. «Хочу вас запевнити, що ми це робимо не для європейської інтеграції, не для безвізового режиму, це ми робимо для нашої держави. Ваша підтримка і Ваші добрі слова нам дуже потрібні», — наголосив Петро Порошенко.

Серед питань, що було обговорено, Президент України особливо відзначив співпрацю у військово-технічній сфері. «Сьогодні ми рішучі у своєму бажанні забезпечити національну безпеку», — наголосив Петро Порошенко.

Президент подякував за тверду позицію, яка неодноразово висловлювалася Литвою, що Україна має залишатись на перших позиціях європейського порядку денного. «Ні в якому разі жодні події у світі — ні жахливі терористичні атаки в Парижі 13 листопада, ні безвідповідальні дії Російської Федерації в Сирії не повинні відволікти увагу світу від ситуації в Україні, від агресії проти нашої держави», — заявив Президент України.

У свою чергу, Президент Литви Даля Грібаускайте запевнила, що Литва завжди підтримуватиме Україну у її боротьбі за суверенітет та територіальну цілісність та буде допомагати їй на шляху євроінтеграції. Лідер Литви побажала громадянам України витримки та розуміння необхідності реформ. "Я радію, що Україна об’єднана, і люди розуміють, чого вони хочуть", - сказала вона. 

Джерело: прес-служба Президента