Плакат розбрату

Мер Львова Андрій Садовий викликає «на килим» представників польського консуляту, – щоб пояснили, чому Львів зображено частиною Польщі.

Напередодні місцевих виборів у Львові - міжнародний скандал. Камінь спотикання - польський плакат з нагоди оголошення марафону, приуроченого до Дня незалежності Польщі (це свято відзначають 11 листопада). На плакаті зображена незрозуміла карта Польщі, де Львів є у складі цієї сусідньої держави. На це гостро відреагував міський голова Львова Андрій Садовий. Викликає “на килим” Генерального консула РП у Львові. 

«Запросив Генерального консула Республіки Польща у Львові для з’ясування офіційної позиції Варшави щодо цього неподобства, - наголосив Андрій Садовий. - На жаль, серед партнерів акції, яка приєднала на своїх рекламних матеріалах Львів та Вільнюс до Польщі, і мерія Варшави, і банк PKO B.P., який працює в Україні, і глибоко шанована мною Gazeta Wyborcza. 

Як би відреагували поляки, якби німці бігали свої марафони з картами ІІІ Рейху включно з Вроцлавом та Щеціном? Чи, може, нам у підручниках з географії включати лемківські землі до Сяну? Організатори марафону у Варшаві вчинили або немудро, або з чіткою провокативною метою. Дружба дружбою, але таке пропускати категорично не можна. Дуже сподіваюсь, що на рівні МЗС буде хоча б якась реакція”. 

Карта, зображена на рекламному плакаті, справді дивна і водночас провокативна. Незрозуміло, що цим хотіли сказати організатори акції. Зліва —  території Польщі, які до 1939 року належали Німеччині. Справа на карті зображені землі сучасної Литви, Білорусі та України, які до 1939 року належали Польщі. 

У приймальні генконсула РП у Львові журналісту “ВЗ” сказали, що ще не отримували від Львівської міської ради офіційного запрошення на зустріч генконсула з Андрієм Садовим. Працівниця польського консуляту пані Гражина зауважила, що питання плаката з незрозумілою картою має коментувати не генконсул Ярослав Дрозд, а Міністерство закордонних справ Польщі, оскільки такий плакат випущено у Варшаві. 

Після того, як карта наробила галасу, організатори марафону пояснили на своїй сторінці у соц­мережах позицію: “Афіша 27-го «Бігу Незалежності» є авторським проектом, який показує дві окремі карти Польщі, накладені одна на одну. Перша карта — це кордони у 1918 році після повернення Польщею незалежності, а друга — це актуальна карта. Такий поділ підкреслює підпис 1918 — 2015”.

Фото прес-служби ЛМР.