Стали відомі причини аварії "Іволги" в Одеській області

Причиною аварії судна «Іволга» поблизу селища Затока в Одеської області стала недбалість капітана та порушення всіх правил техніки безпеки. 

Про це йдеться в повідомленні, розміщеному на офіційному сайті Кабінету міністрів країни, з посиланням на голову урядової комісії з розслідування причин трагедії віце-прем'єр-міністра - міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка, передає УНІАН.

Також видання публікує попередній список загиблих під час аварії катера «Іволга».

1) Кандайров Володимир Сергійович, 18.04.1976 р.н .;

2) Унтило Микола Михайлович, 27.02.1952 р.н .;

3) Руснак Олександр Петрович, 10.12.1971 р.н .;

4) Пивак Олег Євгенович, 03.02.1961 р.н .;

5) Ідомський Володимир Анатолійович, 1952 р.н .;

6) Ганенко Володимир Анатолійович, 20.11.1967 р.н .;

7) Поркорь Володимир Олександрович, 1970 р.н .;

8) Грільберг Олександр Дмитрович, 21.07.1956 р.н .;

9) Пензин Павло Георгійович, 1951 р.н .;

10) Десата Володимир Олександрович;

11) Муромець Олексій Володимирович, 15.04.1973 р.н .;

12) Чебан Віктор.

Також рятувальники виявили тіла двох людей, які не знайшли вчора.

Про це повідомила в ефірі телеканалу "112 Україна" прес-секредарь ГосЧС в Одеській області Ольга Левчук.

За її словами, в 4:50 з Одеси виїхала водолазно-рятувальна група: 2 катери і 9 чоловік особового складу.

"Вони прибули на місце, там шторм продовжувався. У 6:00 відновили пошукові роботи. У 7:00 виявлено тіло на березі в районі санаторію "Чорноморські зорі" в Затоці. Особистість встановлюється. Пізніше на відстані 300 м від берега було виявлено ще одне тіло. У 8:05 воно було витягнуто з води. Особистість встановлюється", - повідомили в ГосЧС.

За попередніми даними, причиною аварії катера біля Білгород-Дністровського стало перевантаження судна. Катер може перевозити 15 чоловік, а вийшов у море із 36-ма. Про це повідомив заступник міністра інфраструктури Юрій Васьков, передає Gazeta.ua.

"За інформацією Регістру судноплавства України, катер мав дійсні документи, які дозволяють перевозити 12 пасажирів і трьох членів екіпажу. Проте сьогодні судно вийшло в море з 33 пасажирами і 3 членами екіпажу, тобто було перевантажене більш ніж у два рази. За попередніми даними саме це і стало причиною трагедії", — йдеться в повідомленні.

Президент України Петро Порошенко висловив співчуття родичам загиблих в аварії судна "Іволга" в селищі Затока Одеської області.

"Висловлюю співчуття родинам загиблих у Затоці. Доручив всебічно розслідувати причини трагедії, щоб не допустити подібного в майбутньому", - написав у своємуТвіттері Порошенко.

Також співчуття висловив голова Верховної Ради Володимир Гройсман.

"Від імені Верховної Ради України висловлюю співчуття рідним і близьким загиблих на борту прогулянкового корабля "Іволга". Ця трагедія вже сколихнула всю Україну. Дванадцять наших співвітчизників загинули — загинули в мирних умовах, через трагічний збіг обставин. Дякувати Богу, життя двадцяти трьох громадян, які також перебували на кораблі, вдалося врятувати. Доля ще двох громадян — поки невідома. Сподіваюся, що їх невдовзі знайдуть живими", - написав Гройсман.