Андрій Андрейків: «Почуття щастя починається від бажання добра іншим»

Кандидат у депутати по округу №42 про те, чому виборці не повинні боятися змін.

Великий відсоток тих, хто не визначився, за кого голосувати на місцевих виборах, свідчить про недовіру людей до добре знайомих і скомпрометованих політичних гравців. 

«На цьому тлі розумною альтернативою для виборця, який не лише прагне змін, а й хоче впливати на владу, є партія «Сила Людей». Ця політична сила зареєстрована у серпні 2014 року людьми, які вирішили покласти край чинній кланово-олігархічній системі влади. Виборець не знайде у цій партії політиків-популістів, дискредитованих чиновників або людей із заплямованою репутацією. Партію репрезентують такі люди, як Вадим Трюхан, дипломат із п’ятнадцятирічним стажем, який першим написав заяву на звільнення з уряду, коли почався Євромайдан, Олександр Солонтай — відомий громадський діяч, володар нагороди NDI за внесок у розвиток демократії, Андрій Андрейків — людина, яка під час роботи на державній службі в ДФС отримала визнання і подяки не лише від громадських організацій в Україні, а й від представництв іноземних держав, Богдан Яременко, екс-консул України у Туреччині, який не побоявся відкрито виступити проти режиму Януковича на початку Євромайдану і подати у відставку, та інші достойні люди, а також у команді є й колишній міністр економічного розвитку і торгівлі України Павло Шеремета, який погоджується з ідеологією партії, у центрі якої стоїть «Людина освічена, розвинена, вільна та відповідальна, що живе у достатку». 

Ця команда, згуртувавшись у партію «Сила Людей», об’єднана спільним прагненням до змін у державі, заявила про участь у виборах до місцевих рад. 

Чому саме «Сила Людей»? Кандидат по окрузі №42 до Львівської міської ради та №10 до Львівської обласної ради від «Сили Людей» Андрій Андрейків пояснює це так: «Я переконаний, що в Україні нарешті має бути влада технократів, а не популістів і злодіїв». 

За його словами, трьома основними постулатами, які сповідує партія «Сила Людей», є: свобода, розвиток і достаток. 

Свобода зобов’язує відповідати чиновника або представника громади за свої слова та вчинки. Свобода без відповідальності — це крок до анархії та хаосу. Розвиток — це природне бажання людини і суспільства загалом, яке свідчить про його відкритість. Мірилом ефективності влади є рівень зростання добробуту її громадян. Якщо добробут людей погіршується — треба змінювати таку владу. 

Виходячи з цих міркувань і з твердим наміром змінити життя свого району, Андрій Андрейків вирішив балотуватись у списках партії «Сила Людей» до Львівської міської і обласної рад. 

Обов’язковими складовими програми кандидата є: 

1. Повна інформаційна відкритість. Люди повинні знати, що відбувається у їхньому районі, — коли відремонтують дорогу, будинок або внутрішній двір, хто винен у тому, що це не робиться, і як змусити владу виконувати свої обов’язки. 

2. Влада громади. Обрана людьми влада повинна рахуватись із думкою мешканців під час виділення землі для інвесторів. Що будувати на вільній землі: дошкільний заклад чи житлову багатоповерхівку? Такі рішення повинні ухвалюватись із врахуванням думки місцевих мешканців. 

3. Безпека громади. Як показує досвід, громада самостійно може подбати про спокій і безпеку на вулицях міста. Для цього потрібно створювати загони самооборони і підтримувати їх діяльність 

Оскільки Андрій Андрейків багато років жив у цьому районі, його діти ходили цими вулицями спершу до дитячого садка, а потім і школи, то він добре знає всі проблеми округу. 

«У нашому районі живуть 10 тис. жителів, і є лише три садочки, які не забезпечують потреби мешканців», — констатує Андрій Андрейків. 

Тим часом, наче гриби після дощу, ростуть новобудови. Але ніхто із забудовників і влади міста не думає про те, що каналізація, яка збудована за радянськими нормами, не розрахована на таку велику кількість мешканців; що дитячих садочків вже сьогодні катастрофічно бракує, а черга для запису розтягується на рік; що новобудови не мають паркінгів і автовласники не мають де залишити машину. 

«Люди повинні розуміти, що проблеми, які у них існують у дворі, на вулиці, в районі, — це не лише їхні проблеми. Люди не повинні випрошувати у влади відремонтувати їм стіну, замінити трубу або облаштувати дитячий майданчик», — наголошує Андрій Андрейків. 

Він переконаний, що йому вистачить сил і знань, щоб зробити район комфортним для його мешканців. На відміну від влади, яка бачить своєю головною метою продаж майна і землі, що належать громаді, Андрій Андрейків вважає, що цій ганебній практиці повинен настати кінець. 

«Прийшовши у раду, ми можемо змінити ситуацію своїми знаннями і бюджетними коштами. Для цього ми повинні залучити інвестиції, не продаючи себе. Місто повинно не продавати землю, а залучати інвестора і працювати разом з ним, ділити прибуток і вкладати кошти у розвиток», — каже кандидат у депутати від партії «Сила Людей». 

За словами Андрейківа, він вважає себе людиною повністю самодостатньою і такою, що відбулась і могла б спокійно жити у власне задоволення. Однак природне бажання знайти ту суспільно-корисну нішу для себе, показати, що влада може і має бути іншою, а зміни на краще — реальними, спонукали його до участі у виборах. 

«Є така індійська мудрість: почуття щастя починається від бажання добра іншим. А почуття смутку починається від бажання добра тільки собі. Не можна бути щасливим поодинці», — каже Андрій Андрейків. 

Не потрібно боятися змін, часто повторює Андрій Андрейків: «Ви не задоволені тим, що відбувається навколо вас? Тоді міняйте тих, кого ви делегували вирішувати ваші проблеми. Не бійтеся змін».