«Хочуть домалювати створений Аваковим образ терористів...»

Серію обшуків у помешканнях лідерів ВО «Свобода» партійці мотивують бажанням влади скомпрометувати їх напередодні виборів

 

Справжні “маски-шоу” відбулися учора, 12 жовтня, вдосвіта, одночасно у Львові, Івано-Франківську, Бродах в оселях трьох заступників голови партії “Свобода”. Представники прокуратури у супроводі спецназівців СБУ о 7-й ранку, коли багато хто ще спав, буквально вломилися до жител народного депутата у парламенті сьомого скликання Ігоря Янківа, колишнього віце-прем’єра Олександра Сича, екс-голови Львівської облради Олега Панькевича. Двері тріщали під натиском силовиків. Можна було подумати, що вони штурмують сховок якихось бойовиків. На очах переляканої рідні обшуки (їх проводили за ухвалою Печерського райсуду Києва) тривали кілька годин. Такий же “шмон” наприкінці вересня  відбувся у квартирах представників одеської “Свободи” Гліба Громова і Костянтина Васильця...   

Усім трьом галичанам у понеділок вручили повістки на допит у Генпрокуратуру, який має відбутися у п’ятницю, 16 жовтня, у Києві. Причина? “Свободівців” хочуть допитати  у справі про події... 20 лютого 2014 року, коли на столичному Майдані розстрілювали Небесну сотню. Слідчі кажуть, що у той трагічний день по демонстрантах гатили і з 11-го поверху готелю “Україна”, де жили згадані вище політики. Тож усі, хто мешкав там, можуть володіти якоюсь інформацією про цей злочин або ж, за версією слідчих, бути... причетними до нього.

“Свободівці” кажуть, що, з одного боку, раді, що йде розслідування справи про вбивство героїв Небесної сотні. А з іншого боку, їх дивує спосіб, в який діють правоохоронці. А й справді, невже потрібні свідчення у згаданих політиків не можна було взяти значно раніше, більш цивілізовано, без влаштованого “маскараду”? Адже ці люди нікуди не зникали, були у всіх на виду?

Олександр Сич розповів, що під час обшуку в його помешканні вилучили комп’ютерну флешку й іменний пістолет, яким його нагородив... міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. Сич каже, що має на цей “презент” відповідні документи, однак силовики стверджують, що в їхній базі ця зброя... не значиться.

У квартирі Олега Панькевича було вилучено відеокамеру, на якій, за словами власника, є кадри з подій 20 лютого 2014 року. А також зареєстровану мисливську зброю, яку слідчий чомусь наполегливо хотів вписати у протокол як “автомат”.  Для чого така містифікація?

“Все це вельми схоже  на очевидне політичне замовлення, - заявив Олег Панькевич. - Ми незручні для наших колишніх партнерів, з якими разом скинули режим Януковича. Нас намагаються вивести з колії, не допустити до місцевих органів влади або ж, іще краще - взагалі заборонити як політичну силу...”.

Якщо вірити словам пана Олега про політичну розправу влади, то об’єкт і час для неї вибрано невдало. У силу різних причин рейтинг “Свободи” відчутно упав, вона не є серйозним конкурентом для ймовірних фаворитів на місцевих виборах. Навпаки, отакі дивні “наїзди” дають цій політичній силі підстави говорити про сплановані репресії і додають їй балів. Адже “мучеників” український виборець завжди шкодував і підтримував...

Коментар для “ВЗ”

Руслан КОШУЛИНСЬКИЙ, заступник голови Верховної Ради у парламенті сьомого скликання

Переконаний, все це є шматками одного ланцюга провокації, розпочатої 31 серпня під стінами Верховної Ради. Це продовження дискредитації нашої політичної сили, якою займалися глава МВС Аваков і Кабмін Яценюка. Наші опоненти хотіли хоч якимись деталями доповнити образ терористів, який намалював Аваков 31 серпня. Їм треба було довершити цей образ якимись штрихами від 20 лютого 2014 року...

Так само, як майже половина нашої фракції, я мешкав на 11-му поверсі готелю “Україна”. Ми передбачаємо, що по хатах всіх цих депутатів будуть ходити і запитувати, що вони робили 20 лютого 2014 року. Все це дуже дивно.

Мої колеги Сич, Панькевич, Янків були під парламентом 31 серпня. Проти них не змогли порушити справи, тож вирішили хоч щось “притягнути за вуха”. Це не нова тактика. У мене було щось подібне під час подій 9 травня 2011 року. Тоді мені теж багато чого інкримінували, постійно викликали до УБОЗу...

Янків є керівником виборчого штабу “Свободи” на Львівщині, Сич — на Івано-Франківщині. Панькевич - кандидат у депутати. Майже кожний голова нашої обласної організації їздить на допити або є засудженим, перебуває під домашнім арештом. Постійними поїздками до Києва наших партійців фактично забирають з виборчого процесу. У такий спосіб паралізують роботу наших виборчих штабів від Харкова до Закарпаття. Думаю, що і мені скоро треба буде давати пояснення — бо я “у незаконний спосіб” забрав повноваження у Януковича, 20 лютого 2014 року поставивши на голосування питання про позбавлення його повноважень і про розпуск “Беркуту”.

Наші подальші дії? Всі мої колеги прибудуть у ГПУ для дачі показів. Хочемо, щоб там хоч зараз знайшли реальних, а не вигаданих замовників і реалізаторів вбивств на Інститутській.