Передплатити Підтримати

Порошенко: "Росію мають позбавити права вето в Радбезі ООН"

Росія має бути позбавлена права вето в Раді безпеки ООН у тих конфліктах, в яких вона є учасницею.

Про це в інтерв'ю Русской службе "Голоса Америки" заявив президент України Петро Порошенко.

"Думаю, що Росія може залишатися в Радбезі, проте я думаю, що вона має бути позбавлена права вето у тих конфліктах, в яких є учасницею", - зазначив він.

За словами президента, подібний крок не лише зробить механізми Радбезу ООН більш ефективними, він поверне цим механізмам ефективність, оскільки зараз Радбез просто блокується і не в змозі виконувати свою роль.

"У нас немає іншої альтернативи. Якщо ви ухвалюєте рішення, яке може бути заблоковане Радбезом, то має бути альтернатива для підтримки безпеки в світі. Для нас це дуже важливо", - додав Поррошенко.

Як відомо, наприкінці вересня відбудеться засідання Генасамблеї ООН, де може бути створений Міжнародний трибунал з розслідування катастрофи малайзійського лайнера MH17, який Порошенко назвав терористичною атакою.

Як зазначив президент, створення такого трибуналу було б справедливим рішенням.

"Весь світ має право знати, хто відповідальний. На жаль, лише одна країна проти, особливо сумно, що ця країна - член Ради безпеки ООН, це країна, ведуча агресію проти моєї країни - Росія - вона володіє правом вето, і її позиція говорить сама за себе. Однак ми продовжуємо зусилля", - зазначив він.

Ще більше новин від «Високого Замку»?
Долучайтеся до нас у Telegram