Передплатити Підтримати

Порошенко висунув мінським переговорникам вимоги по виборах на Донбасі

Президент Петро Порошенко провів зустріч зі спецпредставником ОБСЄ по Україні Мартіном Зайдиком стосовно політичних питань окупованого Донбасу.

Голова держави закликав тристоронню групу переговорників у Мінську визначитися із способами проведення місцевих виборів у окремих районах Донецької та Луганської області, які наразі підконтрольні проросійським бойовикам. Порошенко вимагає проведення голосування за українськими законами та стандартами ОБСЄ.

"Ми маємо провести вибори виключно так, як про це йдеться у Мінських домовленостях, - у відповідності до українського законодавства... за участі іноземних спостерігачів, які гарантуватимуть дотримання стандартів ОБСЄ. Вибори мають бути вільними та чесними", - підкреслив він.

Питання місцевих виборів у неконтрольованому Києвом Донбасі залишається каменем спотикання у переговорах уряду та представників невизнаних ДНР та ЛНР. 2 липня керівних донецького збройного угруповування Олександр Захарченко заявив про план провести власні вибори 18 жовтня, його луганський колега Ігор Плотницький намітив дату 1 листопада. Українська влада різко відреагувала на позицію бойовиків - Київ назвав плани ЛНР та ДНР незаконними та спробою зірвати домовленності Мінськ-2.

У розмові з Зайдиком Порошенко заявив про неухильне дотримання Україною Мінських домовленостей, нагадавши про звільнення полонених за принципом "всіх на всіх".

Представник ОБСЄ, який є посередником у мінських переговорах, привітав ухвалення 31 серпня Радою в першому читанні змін до Конституції у сфері децентралізації. Зайдик та Порошенко також підтримали встановлення режиму припинення вогню, сподіваючись, що він набуде сталого характеру.

З 1 вересня на Донбасі за попередньою домовленістю встановився режим припинення вогню. Зупинку бойових дій підтвердили ранком 1 вересня обидві сторони протистояння.

Джерело: hromadske.tv

Ще більше новин від «Високого Замку»?
Долучайтеся до нас у Telegram