Передплатити Підтримати

Нова редакція закону "Про місцеві вибори" вступила в силу

Нова редакція закону "Про місцеві вибори" вступила в силу.

Закон був опублікований в офіційній газеті Верховної Ради "Голос України" 7 серпня.

У ньому передбачено, що вибори депутатів сільських і селищних рад проходять, як і раніше, за мажоритарною системою (балотування дозволено і від партій, і в порядку самовисування), а депутатів обласних, районних, міських, районних у місті рад - не по мажоритарно-пропорційній, а за пропорційною виключно за списками партій з одночасним висуненням кандидатів в округах.

Об'єднання партій в блоки на місцевих виборах законом не дозволяється, також партіям, щодо яких є рішення про невідповідність їх діяльності, назви або символіки вимогам закону про заборону пропаганди комуністичного і націонал-соціалістичного режимів участь у виборах законом заборонено.

У кожному окрузі партія зможе висунути не більше одного кандидата (або в якихось округах кандидатів не висувати), а при формуванні списків кандидатів у депутати партії повинні будуть включати в них не менше 30% осіб однієї статі і затверджувати в списку одного незмінного кандидата, в той час як інших закріплювати за округами.

Виборець зможе підтримати одного з усіх включених від різних партій в бюлетень кандидатів, а його голос буде вважатися відданим як за самого кандидата, так автоматично і за партію, що його висунула.

За підсумками виборів мандати будуть розподілятися лише між кандидатами зі списків партій, що подолали бар'єр в 5% (раніше бар'єр був 3%), в порядку зменшення отриманих ними у своїх територіальних округах голосів виборців.

Також, відповідно до закону, буде скорочений депутатський корпус місцевих рад відповідно до кількості проживаючих на відповідних територіях виборців: мінімальна кількість депутатів складе 12 осіб на територіях з менш 1 тис. виборців, а максимальне - 120 на територіях з більш 2 млн виборців (раніше максимальний склад місцевих рад обмежувався 150 депутатами).

Як повідомлялося раніше, Рада призначила чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів на 25 жовтня за винятком анексованого Росією Криму і тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей. Виборчий процес розпочнеться 5 вересня.