Передплатити Підтримати

В Черкаському драмтеатрі бунтують проти художнього керівника

21 липня о 15.00 колектив драмтеатру Черкас проголосував за звільнення виконувача обов'язків художнього керівника Сергія Проскурню.

Близько 12.00 в декораційний зал театру на третьому поверсі сходяться працівники театру. Займають місця на стільцях посеред залу. Підлога в приміщенні давно не фарбована, дошки за 50 років не мінялися. Білі стіни місцями обдерті. Щілини на старих рамах заліплені пінкою. На зборах присутні більша частина працівників — 78 осіб. Голова профкому Наталя Вігран пояснює, що збори легітимні, хоч Сергій Проскурня і відсутній.

"Сьогодні робочий день і він має бути в театрі. Якщо відсутній, має бути якийсь документ. Інформація про збори йому відома. Звернення колективу до директора викликане занепокоєнням стосовно подальшої творчої долі театру", - почала збори Вігран, просить актора в голубій футболці Олександра Гуменного зачитати лист.

Гуменний просить бути толерантними один до одного в обговоренні ситуації, яка виникла в театрі.

Більшість акторів заявляють, що відмовляються бути знаряддям для сумнівних піар-акцій.

"Художній керівник прийшов у наш український театр, де вже складені свої традиції. Він почав повністю ставити експериментальні вистави. Сколотив могучу кучку. Ставить за два дні, - показала на пальцях актриса Світлана Москаленко і робить здивоване обличчя. - І потім говорить про творчий злет театру. У масових сценах займає весь колектив театру, а на гонорар запрошує своїх друзів. А ми тоді хто тут? На побігеньках? Якщо ти не довіряєш нашому театральному складу, то не можеш бути художнім керівником. Потім пішли розмови, не потрібна в театрі "Кайдашева сім'я", "Сватання на Гончарівці", "За двома зайцями". Вистави, які збирають глядача і найбільший дохід".

"Нехай створює свій експериментальний театр, створювати свою трупу і забирає своїх прихильників. А не ламати через коліно наш український театр", - зазначила Світлана Москаленко під гучні оплески.

На підтримку Сергія Проскурні намагався виступити молодий актор в чорній вишитій сорочці.

"Це дуже добре все вилити на одного. Сказати, що ми такі професіонали, а ми всі бачимо які ми за лаштунками, хто коли приходить, хто що не робить, хто як відноситься до театру. Давайте не казати, що ми таке золото, яке хтось спаплюжив. Уявіть, що у вас згоріла квартира і замість того, щоб згуртуватися ви починаєте шукати винного у родині. Хіба ваші сусіди вам допоможуть, дивлячись на це. Так і в нашій ситуації будуть думати. Репліка із залу, а якщо А якщо згоріла хата, а батька немає вдома?", - сказав і швидко вийшов із залу актор Павло Гончаров.

З місця говорить диригент оркестру Олена Бєлкіна. Стоїть в кінці залу.

"Не помиляється той, хто нічого не робить. Він підтримував молодь, проти музичної частини. Я дуже сердилася, бо він гальмував нашу роботу. Але він направляв її на розвиток молоді і хотів її залучити до театру. Маса претензій до нього якраз від людей, з якими він працював. Мене це дивує. Проскурня запоров "Запорожець", все решта запоролося саме собою", - сказала Олена Львівна.  З останнього ряду виступає інший працівник театру й говорить про зазначені в зверненні пункти, з якими не згодний.

В першому ряду на крайньому стільці виступаючих слухає директор Володимир Осипов. Інколи відповідає на телефонні дзвінки. Наталія Вігран оголошує таємне голосування. Роздає підготовлені картки щодо звільнення Сергія Проскурні з займаної посади. За 20 хвилин оголошують рішення. "За" проголосувало 59 осіб, "проти" — 11, "утрималися " — 8 осіб.

На думку актриси Наталії Мамалиги, винні у тому, що сталося і колектив, своєю інерцією, і двоє його керівників — художній керівник і директор театру. Цю версію підтвердив і режисер Лесь Павлютін.

"Між Проскурнею і Осиповим є протиріччя. Вони працюють у різних напрямках і гальмують один одного. Ми звикаємо до тієї маси непрофесійного ставлення до роботи", - сказав Павлютін.

"Я вважаю, що серед оточення, яке я знаю, Сергій Проскурня найбільш здатний керувати театром. Він має неабиякий кругозір і мистецький авторитет. До нього неодноразово зверталися і президенти України щодо проведення якихось заходів. Вважаю що ситуація спровокована ззовні театру, оскільки Сергій В'ячеславович був серед тих, хто подавав позов щодо будівництва за театром багатоповерхівки. А всі ті звинувачення на його адресу традиційні й не можна довести, бо вся вина не може бути на одній людині", - додає Павлютін

"Ситуація загострилася, колектив оцінив роботу Проскурні негативною. У мене до нього немає ніяких претензій, окрім тих, що має бути на робочому місці постійно, а не в п'ятницю і вихідні. Бо решту днів він в Києві. Він підставляє мене як адміністратора, бо я продовжую ставити йому робочі дні. Хоч телефонує й попереджає, "займається питанням, що в перспективі буде корисним для театру". З його слів, зараз він призначений режисером заходів, пов'язаних з Президентом України. Творчому колективу не подобається такий стиль роботи режисера. Ти обличчя театру, батько акторів, повинен бути тут постійно, щоб вони могли звернутися з будь-яким питанням. Слідкувати за балансом їхньої зайнятості. Питання про звільнення Сергія Проскурні вирішуватиметься на рівні обласної ради. Там мають оцінити нашу ситуацію і зробити висновки. Остаточне рішення буде прийняте після відпустки колективу. Збір трупи відбудеться 23 серпня. До того моменту мають бути розставлені всі крапки над ", - сказавGazeta.ua директор театру Володимир Осипов.

Сергій Проскурня відмовився коментувати будь-що з цього приводу. Зазначив, що незабаром проведе сенсаційну прес-конференцію.

Джерело: Gazeta.ua

Ще більше новин від «Високого Замку»?
Долучайтеся до нас у Telegram