Передплатити Підтримати

Джемілєв: "Україна - остання авантюра Кремля. Тут Росія захлинеться"

Народний депутат, лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв на зустрічі з активістами української громади в Римі висловив переконання, що італійський уряд і керівники інших країн Євросоюзу повинні за допомогою санкцій змусити Росію відмовитися від свого агресивного курсу.

"Санкції проти Росії повільно, але діють. Якщо так піде далі, Росія сама буде змушена відмовитися від свого хуліганського поводження на міжнародній арені. І, звичайно, дуже важливо, щоб цих санкцій дотримувалися всі країни", - цитує Джемілєва "Радiо Свобода".

Він зазначив, що Україна має продовжувати економічну блокаду півострова. На його думку, абсурдно "годувати окупантів за свій рахунок", оскільки про забезпечення Криму тепер повинна піклуватися Росія.

Лідер кримськотатарського народу не поділяє побоювання, що така поведінка Києва сприятиме більшій агресії з Москви.

"Мені здається, чим буде далі лізти Росія, тим швидше буде наближатися до свого кінця. Я впевнений, що Україна - це остання авантюра Росії. Це не Чечня. Тут Росія захлинеться. Якщо зараз загальна кількість втрат серед українських вояків 5-6 тисяч загиблих, то у росіян в два з половиною рази більше. Ми своїх воїнів ховаємо з почестями, а вони своїх заривають, як собак", - сказав Джемілєв.

Національний лідер кримських татар, уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв 23 червня прибув до Риму, щоб взяти участь у слуханнях Парламентського комітету з прав людини і в слуханнях Комітету у закордонних справах в Палаті депутатів.