Уряд Грузії пішов у відставку

З грузинського Кабміну пішов сьомий за рахунком міністр

Кабінет Міністрів Грузії автоматично подав у відставку у повному складі після того, як свою посаду залишив міністр у справах спорту і молоді Ліван Кіпіані. Як повідомляє "Радіо Свобода", Кіпіані став сьомим міністром, який пішов з уряду. Відповідно до грузинської конституції, у разі відставки третини міністрів з 20 уряд має повторно отримати вотум довіри в парламенті.

Кіпіані залишив посаду на знак протесту проти критики на свою адресу з боку парламентського комітету у справах спорту. Голова грузинського парламенту Давид Усупашвілі пояснив, що, згідно з конституцією, прерогатива призначення нових міністрів належить чинному прем'єру, але остаточне рішення приймає парламент. Якщо законодавчий орган не затвердить новий склад кабінету міністрів, президент має право розпустити парламент і призначити нові парламентські вибори.

Правляча коаліція "Грузинська мрія" має абсолютну більшість голосів у парламенті і, як вважають спостерігачі, швидше за все, новий склад уряду отримає вотум довіри. Прем'єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі вже заявив, що всі міністри збережуть свої посади. Нагадаємо, уряд Іраклія Гарібашвілі було затверджено в липні 2014 року.

Джерело: Лівий берег.