"У нас немає іншого шляху, як до перемоги"

Петро Порошенко відкрив українсько-американські штабні навчання

Президент Петро Порошенко взяв участь в урочистому відкритті українсько-американських командно-штабних навчань "Фіарлес Гардіан—2015", які розпочалися у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки у Львівській області.

Про це повідомляє прес-служба президента.

Глава держави назвав ці навчання новим етапом у співпраці України та США.

Звертаючись до українських та американських учасників навчань, а також до присутнього Посла США в Україні Джеффрі Пайєтта глава держави відзначив, що спільні навчання подібного змісту та масштабу проводяться в Україні вперше. "Обставини, за яких вони відбуваються, унікальні. На східному кордоні України відбувається повномасштабна агресія з боку іноземної держави, яка розв'язала проти України багатопланову різнорівневу гібридну війну", — сказав Петро Порошенко.

«Це війна не лише за незалежність України, а війна за свободу і демократію Європи і світу, війна, де вирішується питання, чи діятимуть у світі норми міжнародного права, чи будуть цілісними і недоторканими кордони, чи можна безкарно застосовувати силу лише тому, що в тебе чешуться руки. Чи є етнічна спорідненість приводом для безцеремонного втручання у внутрішні справи іншої держави? Чи сумісні авторитаризм та диктатура з європейською політичною культурою, в якій головна цінність — вільний громадянин з його правами вільної держави?» — сказав Президент.

За словами Президента, «цілком природно, що за таких обставин якісно нового змісту і зовсім інших кількісних параметрів набуває стратегічне партнерство між Україною та Сполученими Штатами Америки, і це виявляється в різних формах і на різних рівнях — від президентів і верховних головнокомандувачів до солдатів. «Це перший українсько-американський захід такого рівня, і він свідчить про перехід двостороннього військового співробітництва у якісно новий практичний вимір», — заявив Глава держави.

Петро Порошенко двома мовами — українською та англійською — навів слова командувача силами НАТО у Європі у 1997-2000 роках Уеслі Кларка про те, що українська армія зразка березня 2014 року і 2015 року — «це зовсім різні історії». Президент продовжив від себе: «Нам є чим пишатися, але є багато такого, чому нам треба вчитися. Не буде перебільшенням сказати, що тут сьогодні формується нове обличчя українського війська», — сказав Глава держави.

«Вірю, що ви, нащадки бойової козацької слави, впораєтесь. Вірю, що немає у нас іншого шляху, крім до перемоги», — зазначив Президент.

Глава держави вручив державні нагороди військовим, які виявили особисту мужність і високий професіоналізм у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України. Президент вручив нагороди солдату Руслану Бондаренку, полковнику Степану Логушу, підполковнику Олексію Мельнику, сержанту Роману Петровському, а також лейтенанту Олегу Віхтюку.

Президент також вручив ордери на отримання житла та ключі від нових квартир військовим, які були поранені або відзначилися під час антитерористичної операції.

Президент ознайомився з роботою Міжнародного центру миротворчості та безпеки. Глава держави поспілкувався з американськими військовими.

Джерело: president.gov.ua