На ремонт доріг виділено 1 мільярд гривень

Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк доручив Міністерству фінансів виділити 1 мільярд гривень "Укравтодору" на ремонт доріг

Це зроблено, "щоб невідкладно привести їх до мінімального рівня безпеки", сказав він на селекторній нараді Держкомісії з надзвичайних ситуацій.

"Ці гроші є", — сказав Яценюк і попросив міністра інфраструктури проконтролювати використання коштів.

"А то у нас 10 кілометрів записують, а на 100 кілометрів списують... це треба змінити", — обурився прем’єр.

У свою чергу, міністр інфраструктури Андрій Пивоварський сказав, що ЄБРР і Світовий банк готові виділити гроші на ремонт українських доріг, але просять держгарантій.

Яценюк сказав, що уряд готовий надавати державні гарантії.

Прем’єр також доручив голові МВС Арсену Авакову провести роботу щодо встановлення відеоспостереження на всіх основних трасах.

"Доручив Мінфіну прискорити фінансування ремонту доріг. Зима закінчилася — разом зі снігом у нас, як правило, і асфальт сходить. Тому мінімум мільярд гривень “Укравтодор” повинен невідкладно використати на автодороги. Це ж стосується і ще 700 мільйонів гривень, передбачених у бюджеті на дороги карпатського регіону.

Дороги, які знаходяться в підпорядкуванні обласних бюджетів і міст, також мають терміново ремонтуватися. Додаткову ресурсну базу для цього ми дали.

Уряд готовий надавати державні гарантії для будівництва нових якісних доріг. У нас вже працює проект на 150 мільйонів доларів з ЄБРР. Ми працюємо над тим, щоб збільшити процент локалізації: наші працівники, наші машини, наш гравій, наш асфальт — все має бути наше. Це робочі місця, це зайнятість для українських громадян, це доходи для бюджету, це завантажені виробничі потужності і це європейська якість життя", — написав Арсеній Яценюк на своїй сторінці у Фейсбук.