Передплатити Підтримати

Кучма: "Досягнення Мінська - на карту поставлено політичну долю Путіна"

На переговорах "нормандської четвірки" у Мінську на карту було поставлено політичну долю президента РФ Володимира Путіна, а також канцлера ФРН Ангели Меркель та президента Франції Франсуа Олланда.

Таку думку в ефірі "Подробностей" висловив другий президет України Леонід Кучма, який є представником України у складі тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі.

"Якщо документ, підписаний у Мінську, не виконуватиметься, на політичну карту буде поставлено долю тієї ж Меркель, того ж Олланда і того ж Путіна", — заявив Кучма.

За його словами, головним успіхом "мінських домовленостей" є те, що відповідальність за їх реалізацію взяли усі троє лідерів.

"Прорив я бачу в тому, що ми посадили за стіл (переговорів) європейців, Путіна і Україну, що європейці і Путін взяли на себе відповідальність за ті документи, які були підписані в Мінську", — сказав він.

У той же час Кучма зазначив, що хотів би побачити більш активну позицію європейців, які під тиском представників бізнесу їх країн, які зазнають збитків від санкцій відносно РФ, хочуть якнайшвидшого досягнення домовленостей щодо врегулювання ситуації в Україні.

Разом з тим, за словами Кучми, бажання у представників "ДНР" та "ЛНР" досягти консенсусу і миру не було, а відмова лідерів терористичних організацій підписати підсумковий документ ледь не зірвала переговори.

Як відомо, Захарченко та Плотницкий наполягали на виведенні українських військ з Дебальцеве Донецької області.

За словами Кучми, єдине, що було змінено в підсумковому документі — час припинення вогню: замість планованих 8:00 14 лютого на 0:00 15 лютого.

Ще більше новин від «Високого Замку»?
Долучайтеся до нас у Telegram