Передплатити Підтримати

Савченко стала делегатом в ПАРЄ

Керівний орган Парламентської асамблеї Ради Європи, бюро ПАРЄ, на засіданні в понеділок більшістю голосів ухвалило рішення про те, щоби визнати імунітет народного депутата Надії Савченко.

Про це кореспондента Європейської правди в Страсбурзі повідомило джерело у складі Бюро. Співрозмовник зазначив, що засідання цього органу, як і зазвичай, проходило в режимі "не для розголошення".

"Більшістю голосів було ухвалено рішення про те, що асамблея визнає повноваження Савченко попри те, що вона перебуває в ув’язненні і не може з’явитися до Страсбургу для особистої присутності на засіданні", — переказав рішення співрозмовник Європейської правди.

"Далі справа передається у регламентний комітет асамблеї, який визнає, що Савченко, як депутат ПАРЄ, має міжнародний імунітет. І далі вже справа піде", — додав він.

Представник ПАРЄ також нагадав, що у асамблеї є досвід вирішення схожої проблеми — в 2001 році точно такий механізм дозволив звільнити молдавського військовополоненого Ілію Ілашку. Він з 1993 року перебував у придністровській в’язниці (де-факто — під контролем Росії), і лише після того, як Ілашку надали громадянство Румунії, обрали румунським сенатором і в 2000 році включили його до делегації в ПАРЄ, вдалося звільнити заручника.

"Це тривалий процес, але він може призвести до успіху", — зазначив співрозмовник Європейської правди.

Бюро парламентської асамблеї Ради Європи дійсно ухвалило рішення про те, що Надія Савченко отримає матиме міжнародний імунітет, який зобов’язує РФ звільнити її.

Про це повідомила на прес-конференції в Страсбурзі президент ПАРЄ Анн Брассер, передає кореспондент Європейської правди.

"Сьогодні відбулося засідання Бюро ПАРЄ (керівного комітету). Зокрема, ми вивчили і обговорили те питання, що Надія Савченко не змогла прибути до Страсбургу", — повідомила вона, підтвердивши дані джерел Європейської правди.

"Правила ПАРЄ стверджують, що на членів асамблеї поширюється імунітет. Всі ми маємо не лише недоторканість на період сесії (у Страсбурзі), але також повинні мати імунітет, необхідний для відвідання сесії. Тобто країна (Росія) має знати всі обмеження для поїздки депутата на засідання", — пояснила Брассер.

"Тож якщо однин з депутаті перебуває за гратами, він має бути звільнений владою, яка його утримає", — уточнила вона.

Анн Брассер додала, що формально таке рішення ще не ухвалене, його має ухвалити регламентний комітет, в який спрямована пропозиція Бюро, однак президент ПАРЄ не має сумнівів, що необхідне рішення буде ухвалене.

"Ми сказали нашим російським колегам, що вони мають звільнити Савченко, якщо вони хочуть діяти у відповідності з нашими правилами (Ради Європи)", — наголосила Брассер.

Береза на своїй стоінці у ФБ запостив таку фотографію:

"Вся украинская делегация в футболках с призывом освободить Надежду Савченко. Рашисты когда видят, то их перекашивает. Но молчат. — разом із Лабазюк Сергій."

Фото з ФБ