Передплатити Підтримати

Сьогодні весь світ долучається до акції звільнити Савченко

Відбудуться акції саме сьогодні — у день засідання Парламентської Асамблеї Ради Європи, де Надія Савченко як депутат мала представляти Україну.

Сьогодні по всьому світу відбудуться акції на підтримку української льотчиці Надії Савченко. Акції приурочили до засідання ПАРЄ, в якому вона також повинна була брати участь як член української делегації, повідомляє ТСН.ua.

Зараз під російським посольством у Києві збираються люди, які вимагають звільнити Савченко й решту політв'язнів, які утримуються Росією, — кінорежисера Олега Сенцова, кримського політв'язня Олександра Кольченка.

Люди хочуть роз'яснень, за що їх тримають у Росії й чому не відпускають.

Акція — мирна, ніякої політичної символіки тут не передбачається. Лише фотографії політв'язнів. Це перша акція, яка сьогодні проходить у Києві на підтримку Савченко. Анонсовано ще кілька. Зокрема, о 18:00 на Майдані Незалежності планується масштабна акція FreeSavchenko. Вона відбудеться в рамках міжнародної акції на підтримку української льотчиці — мають приєднатися декілька міст світу.

Проходять вони саме сьогодні — в день засідання Парламентської Асамблеї Ради Європи, де Надія Савченко як депутат повинна була представляти Україну.

У ПАРЄ неодноразово зверталися до Кремля із закликом звільнити льотчицю. Але відповідь була завжди негативною. Минулими вихідними в Держдумі РФ назвали єдину умову звільнення Савченко: відпустять, якщо суд не доведе її провину.

За сім місяців, які Савченко перебуває в російському СІЗО, її провину так і не довели. Її адвокат Марк Фейгін напередодні виклав у соцмережі листа, якого написав президенту Росії Володимиру Путіну через винятковість ситуації. У ньому він також закликає відпустити Савченко, оскільки суди наполегливо не хочуть бачити доведені ним факти невинуватості, за цей час вона схудла на 15 кілограмів, зазначає ТСН.

Надія Савченко написала листа до своїх колег по ПАРЄ з приводу свого утримання в СІЗО.

Лист Савченко оприлюднив у своєму Твіттер її адвокат Марк Фейгін, передає Цензор.НЕТ.

У своєму зверненні українська льотчиця, зокрема, нагадала обставини свого затримання терористами 17 червня та незаконного вивезення в Росію. Савченко подчеркнулаа, що її утримують за злочини, яких вона не скоювала, незважаючи на відповідні докази, надані захистом: "Я винна тільки в тому, що захищала свою Батьківщину, свій український народ, якому давала присягу, свободу і добробут моєї землі"

Лист