"Акт на підтримку свободи України" підписано

Президент США Барак Обама підписав "Акт на підтримку свободи в Україні", який уповноважує його ввести нові санкції проти РФ.

Водночас вводити нові обмежувальні заходи Обама поки не планує, йдеться в його заяві, передає Європейська правда.

"Підписання закону не сигналізує про зміни у політиці адміністрації США щодо санкційної політики, яку ми ретельно формулюємо відповідно до подій в Україні та координуємо із нашими союзниками та партнерами.", — говориться в повідомленні.

"На даний момент, адміністрація США не планує запроваджувати санкціївідповідно до цього закону, але документ дає адміністрації США додаткові повноваження, які можуть бути використані, коли цього вимагатимуть обставини", — відзначив Обама.

Як зазначається, адміністрація президента США і надалі тісно працюватиме з союзниками та партнерами у Європі та світі, щоб реагувати на ситуацію в Україні.

"Ми знову закликаємо Росію закінчити окупацію та спробу анексії Криму, припинити підтримку сепаратистів на сході України та виконати забов'язання відповідно до мінських угод", — наголосив президент США.

"Ми готові скасувати санкції, якщо Росія піде на необхідні кроки", — йдеться у заяві.

У Кремлі на такий крок США відреагував міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров. Він пригрозив, що підписання президентом США закону "Про підтримку свободи України" може надовго підірвати відносини Росії й США.

Про це він сказав державному секретарю США Джону Керрі у телефонній розмові, яка, за повідомленням МЗС РФ, відбувся 18 грудня з американської ініціативи.

"Обговорювалися проблематика палестино-ізраїльського врегулювання, ситуація в українській кризі", — говориться в повідомленні.

"Лавров також вказав на те, що підписаний президентом США закон "Про підтримку свободи України", який загрожує новими санкціями проти Росії, здатен надовго підірвати можливості нормальної взаємодії між нашими країнами", — інформує МЗС РФ.