Передплатити Підтримати

Кучма: "Чергові переговори у Мінську можуть відбутися наступного тижня"

Учасник тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації в Україні у форматі "Росія — Україна — ОБСЄ" Леонід Кучма заявив, що черговий раунд переговорів у мінському форматі може відбутися наступного тижня.

При цьому він зазначив, що в текст досягнутих раніше угод з мирного врегулювання ситуації в Донбасі не повинні вноситися жодні зміни.

"Я стою на тому, що й президент України Петро Порошенко, що ні в якому разі ми не маємо право міняти хоч один пункт цього тексту. Якби він виконувався, ми б жили в зовсім іншій країні", — заявив Кучма.

Він назвав мінські домовленості основоположним документом, який підтримує весь світ.

"Вогонь не припинився, але я вважаю, що це основоположний документ, на який посилається уесь світ і важливо, що підпис під цим документом поставила і Росія", — сказав він.

Таким чином, за словами Кучми, російська сторона взяла на себе відповідальність за виконання досягнутих в Мінську домовленостей.

"Нам потрібно сподіватися, що світ не зупиниться на тих кроках, які здійснюються сьогодні щодо Росії. І тільки таким чином можна щось отримати від Росії", — підкреслив він.

Кучма також назвав позитивним результатом мінських домовленостей той факт, що на даний час не гине така кількість людей, як це було до підписання даного документа.

Раніше посол України в НАТО повідомив, що за час "перемир'я" з терористами загинуло більше 400 українських силовиків.