Передплатити

Кравчук: "Мінські угоди не будуть виконуватись"

Україні доведеться виганяти бойовиків з Донбасу силою.

Про це журналістам сказав перший президент України Леонід Кравчук, пише Gazeta.ua.

"Жодний пункт мінських угод не буде виконуватись. Ця угода не має правового статусу. Такий документ мають підписувати глави держав, або за їх дорученням міністри закордооних справ. А не Кучма, Зарубав і ОБСЄ. Це просто відтягування розв'язки, що і відбувається", — зазначив він.

Кравчук розповів, що разом з Ющенком підписав офіційну заяву, в якій запропонували зібратися державам, які можуть вирішувати питання ситуації на Донбасі.

"Мають зібратись держави — гаранти української територіальної цілісності і суверенітету. Це Росія, США, Великобританія, Франція і Китай. Вони повинні підвести підсумок, як виконується підписаний ними меморандум. Якщо він не виконується, то чому, і зразу запропонувати механізм їх виконання. Тоді не було записано точних механізмів. Тому таке ставлення до мінського меморандуму", — сказав Кравчук.

Він наголосив, що Україні нав'язують запрошувати на переговори представників ЛНР і ДНР. "Кого вони представляють? Якщо ми їх запрошуємо на державному рівні, то тим самим визнаємо. Це міжнародна практика. Тому розмовляти з ними не має жодного сенсу. Так чи інакше, нам доведеться розганяти їх силою. Іншого шляху немає. Їх руки — не без крові, щоб можна було б вести з ними якісь перемовини", — сказав Кравчук.

Як передає кореспондент УНІАН, таке переконання колишній президент України Леонід Кравчук висловив сьогодні на прес-конференції у Києві.

“Якщо Росія не зупиниться і розпочне відкриту військову агресію проти України, то Росія розвалиться. Внаслідок війни станеться розвал Росії. Але в будь-якому разі Росію чекають дуже великі проблеми, оскільки вже зараз там мешкає більше не росіян, ніж росіян, і події, що там відбуваються, є дуже складними”, — сказав Кравчук.

Водночас він додав, що зараз українській владі необхідно більше перейматися тим, щоб не розвалилась держава.

“Нам потрібно робити своє і вимагати від держав-гарантів конкретних дій. Верховна Рада має це питання обговорити вже зараз. Звернутися до держав-гарантів, які обіцяли і обдурили Україну. Особисто я почуваюся обдуреним, тому що нам свого часу обіцяли, на нас тиснули, щоб ми позбулися ядерної зброї, нам офіційно загрожували економічною ізоляцією і США, і Захід. А тепер роблять вигляд, що нічого не сталося. Якщо так буде і надалі, то ніхто більше не довірятиме міжнародним документам і ніхто їх не виконуватиме”, — наголосив Кравчук.

Такожколишній президент підтримує урядове рішення про скасування пільг для чиновників і вважає, що пільги мають отримувати лише малозабезпечені громадяни й у грошовій формі.

“Я був і лишаються противником всіляких пільг. Пільги є лише в бідному суспільстві. Вони потрібні не чиновникам, а незабезпеченим людям для оплати газу, наприклад. Але людині потрібно дати гроші, а не пільги”, — сказав Кравчук.

Також він вважає, що системи отримання пільг в Україні є спадком Радянського Союзу, і через пільги і преференції отримують президенти, прем'єри та інші високопосадовці.

“Я не бачу жодних проблем, щоб ці пільги тепер скасували”, — сказав Кравчук.

"Печерському суду давно вже пора відповідати. Він стільки вже наколупав, цей Печерський суд, що важко навіть збагнути. І Юлія Тимошенко тут, і не тільки вона... В тому, що вони роблять, вони керуються, мабуть, не Кримінальним кодексом, а чимось іншим... Або удають, що вони керуються. Треба розібратися з Печерським судом", — сказав Кравчук, відповідаючи на запитання кореспондента агентства Укрінформ.

Він переконаний, що компетентні державні інстанції та громадські організації мають зібратися і визначитися, "чи можна Печерському судові довіряти в революційний час честі і гідності такі речі".

Ще більше новин від «Високого Замку»?
Долучайтеся до нас у Telegram