Обама й Камерон обіцяють Україні підтримку та допомогу

Президент США Барак Обама та прем’єр-міністр Великої Британії Дейвід Камерон обіцяють Україні підтримку в протистоянні російській агресії.

Про це вони написали в спільній статті в британській газеті The Times, повідомляє Радіо «Свобода».

«З огляду на спроби Росії за допомогою зброї змусити суверенну державу відмовитися від законного права на демократію і визначення свого майбутнього, ми маємо підтримати правомірний вибір Україною демократичного шляху розвитку, а також і надалі допомагати їй у нарощуванні потенціалу», — пишуть лідери двох країн.

Вони також наголошують, що Північноатлантичний альянс має забезпечити «стійку» присутність у Східній Європі, підкріплену сухопутними, повітряними, морськими і спеціальними силами швидкого реагування, які можуть бути «оперативно розгорнуті в будь-якій точці земної кулі».

«Односторонньою анексією Криму і введенням військ на схід України Росія пішла супроти базових принципів міжнародного життя», — заявляють у статті Обама і Камерон.

Нагадаємо, 4 вересня в Уельсі розпочинається дводенний саміт НАТО.

Вище політичне і військове керівництво НАТО та країни-члени визначили для цього саміту п'ять пріоритетних питань. Це, зокрема, криза в Україні і відносини з Росією; майбутні відносини з Афганістаном; відповіді на нові загрози; зміцнення підтримки збройних сил; зміцнення партнерства.

Українську делегацію на саміті, заходи якого безпосередньо відбудуться у місті Ньюпорт (Уельс), очолюватиме Президент Петро Порошенко. Глава держави у четвер візьме участь у засіданні лідерів країн Альянсу і партнерів, що задіяні у Міжнародних силах сприяння безпеки в Афганістані (ISAF).

Сьогодні ж у другій половині дня відбудеться засідання Комісії Україна-НАТО на найвищому рівні глав держав та урядів.

Також, як повідомив глава Місії України при НАТО Ігор Долгов, у кулуарах саміту запланована значна кількість двосторонніх зустрічей Порошенка із світовими лідерами. Загалом, як повідомляють організатори, у саміті візьмуть участь близько 70 глав держав, урядів та міжнародних організацій.