Передплатити

Урядовий законопроект скасує позаблоковий статус України

Кабінет міністрів вносить на розгляд Верховної Ради законопроект про скасування позаблокового статусу України.

Про це на засіданні уряду 29 серпня заявив прем?єр-міністр Арсеній Яценюк.

"Уряд України вносить на розгляд парламенту закон про скасування позаблокового статусу Української держави та про відновлення курсу України на членство в НАТО", — зазначив він.

За словами Яценюка, згідно із законопроектом, "основна мета і єдина мета України у зовнішній політиці — це набуття членства в Європейському Союзі".

"Даний законопроект забороняє Українській державі приймати рішення про членство в будь-яких інших економічних, політичних чи військових союзах, які суперечать основній меті України — членству в Європейському союзі. Після прийняття цього закону це означає, що Україні буде заборонено (членство — Ред.) як у Митному, так і в Євразійському, так і інших різного роду так званих "союзах", та які, по суті своїй, є нічим іншим, як Радянським Союзом імені Російської Федерації", — додав Арсеній Яценюк.

Він також закликав президента України визначити цей законопроект як невідкладний, а парламент — розглянути його у найкоротші терміни.

Закон про позаблоковий статус України у січні 2011 року затвердив четвертий президент України Янукович. У НАТО цього року неодноразово заявляли, що готові до поглиблення співпраці з Україною, якщо сама вона захоче змінити цей формат.

Відео промови Арсенія Яценюка — за посиланням http://www.wz.lviv.ua/video/5991

Ще більше новин від «Високого Замку»?
Долучайтеся до нас у Telegram