Передплатити Підтримати

Російський суд відмовився відпускати Надію Савченко


Про це повідомляє УНІАН з посиланням на свого кореспондента в Росії.

Під час засідання адвокати Савченко Марк Фейгін і Микола Полозов заявили про незаконність її утримання під вартою. Зокрема, було заявлено, що в судовій справі використовується формулювання про те, що "злочин" було скоєно на території ЛНР, яка є терористичною організацією і не є суб'єктом міжнародного права.

За словами Фейгіна, російські органи повинні звернутися до українських колег з проханням надати допомогу в розслідуванні цієї справи.

Також, на його думку, суд не надав належного значення очевидній нестачі доказів нібито причетності Савченко до загибелі російських журналістів. Зокрема, використовуються свідчення невідомого, який вказаний як "Тарас", що є анонімним свідченням, хоча з цього не випливає, що Савченко має відношення до мінометного обстрілу, а ряд свідків не бачили Савченко в цей день і не дають ніякої інформації.

"Явних доказів провини Савченко немає", — підкреслив він, додавши, що, за російським законодавством, брати під варту можна тільки за наявності конкретних свідчень злочину.

Крім цього, адвокат Полозов підкреслив, що Савченко з 30 червня насильно і незаконно утримується на території РФ і вона незаконно перевезена з території України, її допитували без адвоката, без перекладача і доступу консула України, але з використанням поліграфа.

Полозов запропонував суду відпустити Савченко під заставу 500 тис. рублів і гарантії Посольства України.

Сама Савченко заявила, що російські спецслужби незаконно доставили її в РФ і для справедливості повинні повернути в Україну, а вона, у разі необхідності, повернеться для судового розгляду.

"Хотіла б побажати російському суду бути по-справжньому справедливим", — підкреслила Савченко.

Прокурори висловилися категорично проти звільнення Савченко з-під варти, оскільки вона нібито може зникнути і чинити тиск на свідків і потерпілих, при тому, що потерпілими є загиблі російські журналісти Антон Волошин та Ігор Корнелюк.