Передплатити

З «путінським» паспортом – в одеські градоначальники

На мерську кампанію екс-«регіонала» Труханова у Кремлі благословили?

Поки гінці Геннадія Труханова підгодовують одеситів виборчими продпайками, прикрашеними листівкою з «порядною» біографією шефа, у пресу просочилися «недлявиборчі» подробиці з його біографії. «Українська правда» оприлюднила документи про російське громадянство претендента на головне крісло в одеській ратуші. «Путінський» паспорт за пазухою не завадив Труханову отримати парламентський мандат (зрештою, таких труханових з подвійним громадянством у Верховній Раді — хоч відбавляй). А ось у ході мерської кампанії «корочку» з двоголовим орлом таки «засвітили». Вже й депутатські запити «куди треба» (у тому числі — і в СБУ) передали.

Судячи з оприлюдненої «УП» довідки зі штампом Федеральної міграційної служби РФ, уродженець Одеси Геннадій Труханов обзавівся російським паспортом з дагестанською пропискою ще 12 років тому. Якщо заглянути в офіційну біографію нардепа і кандидата в одеські мери, російську посвідку він отримав через два роки копіткої роботи на російських хлібах. В українському представництві «Лукойла» Труханов тоді обій­мав посаду з кучерявою назвою — помічник представника президента компанії з питань безпеки. А ще через два роки новоспечений росіянин перебрався у Верховну Раду. Тільки не відразу у депутатське крісло. Спершу — в апарат. Мандат Труханов отримав значно пізніше — на виборах 2012-го. Але у рідній фракції «Регіонів» мажоритарник з Одеси (він же — керманич «регіоналів» в Одеській міськраді) не затримався. Після кривавих подій на Майдані Труханов «зробив ноги» з біло-блакитної фракції, осівши у депутатській групі «Економічний розвиток».

Наївно було б думати, що з «регіонами» він розпрощався, протестуючи проти «закривавленої» репутації партії Януковича-Азарова. Просто вмив руки — з прицілом на мерську кампанію. Йти на вибори з міткою «регіонів» тепер навіть на Донбасі — «впадло».

Відхрестившись від ПР, Труханов, проте, святішим не став. Його прізвище — у списку тих, хто активно допомагає Путлєру мутити сепаратистьку воду в Україні. Є інформація про причетність Труханова до трагічних подій у місті 2 травня. «Він фактично напряму координував дії частини сепаратистів, — розповів в інтерв'ю «ВЗ» одеський активіст Андрій Юсов. — Підконт­рольні йому люди були відведені з Куликового поля за день до кривавих подій. І саме ця частина сепаратистів стала ініціатором нападу на учасників маршу за єдність України». Залишаються питання і до в. о. міського голови Одеси Олега Бриндака, який є людиною Труханова. У борці з сепаратизмом тимчасовий мер не поспішає.

Похід Труханова на мерські вибори цілком вписується у путінський сценарій розхитування ситуації на півдні України, вважає Андрій Юсов. Що не вдалося кулями і битами підкорити, тепер «по-тихому» взяти намагаються. «Одеса — не Крим і не Донбас. Більшість городян підтримує унітарну Україну, засуджуючи путінську агресію в Криму і на сході України, — каже Андрій Юсов. — «Зелені чоловічки» шансів прижитися у нас не мають. Тож Кремль намагається застосувати іншу провокативну технологію: не проводити смішні псевдореферендуми, а обрати свою людину на легітимних виборах, як зробили колись з Януковичем. Тільки у випадку з Трухановим ще далі пішли: вирішивши, що мер надважливого для європейської геополітики міста має бути не просто проросійським, російськомовним чи навіть етнічним росіянином, а повинен офіційно мати підданство режиму Путіна. Як поведеться мер з російським громадянством в умовах російської агресії, неважко здогадатися».

Ось тільки «по-тихому» з Трухановим не вийшло. Російський паспорт невчасно для нього сплив. Якщо інформація про подвійне громадянство Труханова підтвердиться, до фінішу мерської гонки він точно не дійде. Навряд чи екс-«регіоналу» з російським паспортом вдасться повторити «фокус» свого колишнього однопартійця Пет­ра Бровка, який примудрився не лише сісти у крісло мера Могилева-Подільського з молдовським паспортом, а й досі втриматися на посаді — попри рішення судів і виборчкому про скасування результатів виборів.

Ще більше новин від «Високого Замку»?
Долучайтеся до нас у Telegram