Передплатити Підтримати

МаСЕХра під ЛОДА

Біля львівського «Білого дому» побилися прихильники і противники губернатора

Активісти з “Автономного опору” та “Дорожнього контролю” анонсували пікет біля Львівської ОДА проти губернатора Львівщини Ірини Сех на 12 травня. Вимагали не порушувати закон і не поєднувати дві посади — народного депутата та голови ЛОДА. Акцію зірвали близько сотні представників ВО “Свобода”. Вони стали біля ЛОДА з хвалебними плакатами на підтримку Ірини Сех, вигукуючи “Автономний опір — роги Путіна!”, “Геть, провокатори!”.

Акція завершилася бійкою... Після цього Ірина Сех дала прес-конференцію, на якій пообіцяла піти з посади губернатора після... президентських виборів. Мовляв, зараз вона потрібна у “Білому домі” для того, щоб забезпечити на Львівщині чесні, прозорі президентські вибори. А депутатського мандата не позбувається тому, що саме її голос може просунути якийсь важливий законопроект у парламенті.

«Свобода» думає тільки про вибори»

...При вході до “Білого дому” вишикувалася колона міліціонерів, які стежили за громадським порядком. Прихильники “Свободи”, серед яких були і жителі Бродівщини (виборчого округу Ірини Сех), тримали плакати “Майдан за Сех!”, “Ні провокаторам!”, “Ні зриву виборів!”, “Хто бачив сотню автономного опору на Майдані?”, “Путін замовив провокації на Львівщині!”, “Я довіряю Сех!”. Пані Марія приїхала на пікет у підтримку голови Львівської ОДА з Бродівського району. Жінка розповідає, що їй ніхто не заплатив, прийшла, бо поважає Ірину Сех. “Вона ж не має діамантів, золотих унітазів, як Віктор Янукович, — каже пані Марія. — Мене Сех вітала з вісімдесятиріччям”.

Поки прихильники губернатора не допускали громадських активістів до “Білого дому”, представники “Дорожнього контролю” прийшли на акцію з валізою символічних доларів, щоб “викупити посаду” в Ірини Сех. Як розповів “ВЗ” активіст “Дорожнього контролю Львова” Сергій Круглов, на першій акції Ірині Сех дали термін — до 5 травня, щоб визначитися з посадою: або губернатор, або народний депутат. “Пані Сех нічого не зробила, — зазначив пан Сергій. — Тому вирішили зробити повторний пікет. Але на її підтримку прийшли представники від ВО “Свобода”. Створюють нам перешкоди. Почали нас провокувати на агресію, конфлікт, задавали незрозумілі питання. Будемо пікетувати їх усіх, бо партійні чиновники — це погано. Нам не дають висловити свою думку, зокрема нормально пікетувати біля ЛОДА. Мовляв, це суперечить інтересам “Свободи”. Вважаємо, що “Свобода”, яка при владі, по суті, бездіяльна. “Свобода” думає тільки про вибори, а не про ситуацію в країні”.

Тим часом активісти “Автономного опору” розгорнули біля ЛОДА плакати з лозунгами проти Ірини Сех: “Не підеш — винесемо!”, “Зупинимо Сех-чуму”, “Сех, досить!”, “Львову кумівство не потрібне!”. На плакатах також були карикатури на “свободівку” — з ошкіреним ротом, довгим язиком. “Якщо пані Сех не дотримується законів, то на її місце має прийти людина, яка буде виконувати закон, — розповіла громадська активістка від “Автономного опору” Анна Іванцик. — Сех не повинна поєднувати дві посади. Ми не допустимо цього!”.

Раптом до активістів “Автономного опору” підбігли чоловіки сильної статури (прихильники Ірини Сех) і почали грубо виривати з рук плакати, розмахувати кулаками, бити людей. Агресивних чоловіків зупинили міліціонери, активісти “Автономного опору” та “Народної самооборони”. Але симпатики “Свободи” поводилися ще агресивніше, розмахували кулаками. Журналісти, які опинилися в епіцентрі бійки, кричали від страху, благали зупинити рукоприкладство. Шарпанина тривала близько п’ятнадцяти хвилин. Активісти кричали “Геть Сех! Геть «Свободу»!». У відповідь прихильники Ірини Сех вигукували: “Геть провокаторів!”, “Геть червоних з України”, “Ні зриву виборів!”.

«Прошу подивитися, з якого бабуїна ця шуба!»

На брифінгу Ірина Сех назвала пікет під ЛОДА проплаченим і спрямованим на знищення “Свободи” як рейтингової політичної сили в області. За її словами, заявку на пікет подала приватна особа Галина Королик. Але хто вона і яку організацію представляє, Ірина Сех не знає. Акцію проти суміщення посад анонсував “Автономний опір”, який поширив у соцмережах заяву про зловживання Ірини Сех: «кришування» масштабної вирубки лісу на Львівщині, розкрадання коштів з фонду регіонального розвитку, шопінг в Австрії, купівля шуби з натурального хутра...

Замість того, щоб публічно пояснювати, чому незаконно поєднує дві посади, “перевела стрілки” на шубу. Показала її журналістам: “Прошу подивитися, з якого бабуїна ця шуба!”. Каже, що хутро купила за понад дві тисячі гривень. Де — не пам’ятає. Ірина Сех взяла ножиці, хотіла відрізати шматок шубки, щоб журналісти віддали на експертизу. Але всі закричали: “Та не треба! Віримо, що вона — штучна”. Насправді усім байдуже, в якій шубі ходить губернатор, лише б не порушувала закон і працювала для Львівщини.

Сех сказала, що шопінг у столиці Австрії — Відні — їй тільки сниться. Показала журналістам дипломатичний та закордонний паспорти, де не було відміток про перетин кордону з Австрією. Сказала, що навіть у Польщі не була...

“Хочу, щоб люди, які звинувачують мене у різних зловживаннях, відповіли за свої слова, які не відповідають дійсності, — виправдовувалася Ірина Сех. — Закиди щодо “кришування” вирубки дерев були опубліковані в газеті однієї з громадських організацій, яку мої противники тричі занесли в кожну домівку мого виборчого округу. Подала позов на ГО “Поклик нації”. Суд задовольнив мій позов, визнав інформацію газети недостовірною. Почалося все тоді, коли я виступила на сесії Львівської облради зі зверненням до екс-генпрокурора Пшонки. Адже тодішній губернатор Михайло Костюк отримував зарплату у корпорації “Колійні ремонтні технології”. Отримання зарплати державного службовця і на приватному підприємстві — незаконне. Після цього на підприємство мого чоловіка прийшла позапланова перевірка з податкової. Його підприємство не працює три роки. Це був процес мого знищення як кандидата у депутати Верховної Ради. “Кришування” — це смішно”.

«Єдиний мій гріх — суміщення посад»

Після цього журналістам вдалося “вибити” в Ірини Сех зізнання про суміщення посад. “Необґрунтовані пікети відволікають мене від вирішення серйозних державницьких питань, зокрема створення третього загону територіальної оборони, — каже пані Сех. — У мене виникає питання — які сили стоять за пікетами? Єдиний мій гріх, який я не приховую, про який готова говорити і відповідати, — суміщення посад. Решта претензій необґрунтовані. Коли мене призначили у Львівську область на посаду губернатора, поставили серйозні завдання. Тоді про суміщення посад, про здачу мандата ніхто не думав... Потрібно було налагоджувати співпрацю з військовими частинами, проводити наради, працювати з громадськими організаціями. У мене ще залишилося одне завдання — провести чесні, прозорі вибори. Після виборів на Львівщині я буду діяти згідно з чинним законодавством: все врегулюється, все внормується. Я напишу заяву про звільнення з посади голови Львівської ОДА. Суміщення посад для мене є величезною проблемою. Не отримую зарплати у ЛОДА. Здавати депутатський мандат у складний час — злочин. Мій голос є 226-227-им. Моя заява на звільнення — це буде моя зрада, слабкість, крок назад...”.