Меджлісу пригрозили ліквідацією за "екстремістську діяльність"

Прокурор Криму Наталія Поклонська оголосила попередження голові Меджлісу Рефату Чубарову про недопущення ведення екстремістської діяльності

Про це вчора на своїй сторінці у Facebook повідомив керівник юридичного управління Меджлісу Тейфук Гафаров.

"Прокурор Криму Поклонська щойно в будівлі Меджлісу оголосила голові Меджлісу Рефату Чубарову попередження щодо недопущення ведення екстремістської діяльності, копію попередження вручено не було", — написав Тейфук Гафаров.

Він зазначив, що озвучувати попередження кримськотатарською мовою прокурор відмовилася.

Поклонська зачитала: "Попереджаю Чубарова Рефата Абдурахмановича, голову Меджлісу кримськотатарського народу, про неприпустимість здійснення екстремістської діяльності, вимагаю негайно припинити екстремістську діяльність, роз'яснюю, що якщо зазначене попередження про порушення федерального законодавства не буде усунуто, то встановленим законом "Про протидію екстремістської діяльності" від 25 липня 2002 року № 114 ФЗ Меджліс кримськотатарського народу буде ліквідовано і його діяльність на території Російської Федерації заборонено. Попередження може бути оскаржено в суді".

Варто відзначити, що раніше Рефат Чубаров написав на своїй сторінці у Facebook, що спочатку його сповістили про те, що викликають до прокуратури 5 травня, при цьому не пояснивши, з якою метою. Трохи пізніше зателефонував працівник ФСБ, який повідомив про те, що прокуратура наполягає на негайній зустрічі. "Рефате Абдурахмановичу, прокуратура наполягає на зустрічі сьогодні. Можливо, їм треба Вам зачитати якийсь документ. Якщо Вам важко під'їхати, то ми можемо приїхати за місцем Вашого знаходження", — процитував телефонував голова Меджлісу.

Відео тут.

Джерело: Дзеркало Тижня