Передплатити

Львівський «Беркут» покинув найкращий рукопашник

Офіцер заявив, що йому соромно служити раніше судимому президенту

Садизм співробітників силових структур, які вбивають і катують протестувальників, викликав ефект бумеранга. Злочинці в погонах сподівалися жорстокістю залякати людей. Натомість звістка про кожного загиблого, пораненого, закатованого викликала все більше бажання до спротиву... Нічим не виправдані звірства спонукали чесних міліціонерів писати рапорти про звільнення.

Наприкінці минулого тижня львів’яни, які на вулиці Трускавецькій блокують міліцейський батальйон спецпризначення “Беркут”, зустріли криками “Молодці!” п’ятьох одягнутих у цивільне бійців, написали рапорти про звільнення зі служби та покидали розташування батальйону. Спілкуватися з пресою вже колишні правоохоронці категорично відмовилися, як і назвати свої прізвища та звання. Чоловік лише повідомив, що він капітан міліції і промовив кілька слів на телекамери.

“Мені соромно служити в такій державі, якою керує раніше судимий президент, — сказав офіцер. — Ніколи не плакав навіть на похоронах. Та коли побачив того убитого вірменина, заплакав... Мені соромно за тих міліціонерів, які катували на морозі роздягнуту людину...” Решта екс-беркутівців розповіли, що, окрім них, рапорт про звільнення подав ще один спецпризначенець. Він зараз перебуває в столиці, отож рапорт керівництву передав через свою дружину.

З власних джерел “ВЗ” стало відомо, що рапорт про звільнення написав, зокрема, й один з найдосвідченіших бійців “Беркута” 45-річний Ярослав Яйко. Вказуючи причини звільнення, офіцер зазначив, що звільняється з міліції “за віком”. Рік служби у спецзагоні дорівнює півтора рокам робочого стажу. Отож пан Ярослав справді має всі підстави йти на пенсію. Його однодумці у рапортах вказали, що звільняються з міліції за власним бажанням, “оскільки знайшли більш оплачувану роботу”.

Чому правоохоронці, які вирішили більше не служити режиму, не вказали справжніх причин звільнення, можна зрозуміти. Ярослав Яйко, скажімо, тоді був би звільнений не за віком, а з “вовчим квитком”, отож залишився би без пенсії. До того ж правоохоронці, які чимало років служби віддали “системі”, добре розуміють, що “зайва” балакучість може викликати реальні фізичні загрози їхнім рідним і близьким.

Капітан Ярослав Яйко, з’ясував “ВЗ”, був кращим рукопашником львівського “Беркута”. Він неодноразово брав участь у всеукраїнських змаганнях з самбо, був призером чемпіонату світу з цього виду єдиноборств. За роки служби пану Ярославу доводилося брати участь у затриманні “братків” з рекетирських бригад, чимало разів ризикувати життям. Такі офіцери не хочуть розганяти мирних протестувальників...

Про те, що в спецзагонах міліції служать не лише покидьки, свідчить і уважний перегляд викинутого в Інтернет відео, на якому зафіксували катування спецпризначенцями протестувальника із козачої сотні самооборони Майдану Михайла Гаврилюка. Пораненого та роздягнутого хлопчину, зафіксувало відео, кати у формі витягнули на сніг, щоб зазнимкувати свій “подвиг”. Коли після знущань Михайлу дозволили повернутися з морозу в міліцейський автобус, один із садистів з усієї сили вдарив його ногою у пах. На відео видно та чути, як міліціонер, що стояв поруч з садистом, крикнув: “Що ти робиш! Здурів?..”

Вже відомо, що з активіста Майдану знущалися бійці харківського “Беркута”. Народний депутат України від “Батьківщини” генерал-лейтенант міліції Віталій Ярема за шевронами упізнав на відео серед садистів і бійців спецзагону внутрішніх військ “Омега”. Цей загін спецпризначення дислокується у Криму та вважається чи не найелітарнішим підрозділом ВВ. Служать в “Омезі” лише офіцери — десантники, бойові плавці та альпіністи. Призначення цього підрозділу — “виконання спецзаходів боротьби з екстремізмом в умовах крайнього ускладнення обстановки”. Інформація про штат, озброєння та оснащення цього підрозділу — державна таємниця.

Бійців “Омеги” використовували для звільнення заручників, ліквідації бандформувань, охорони особливо важливих осіб. Залучення цих майстрів спец­операцій до приборкування акцій протесту, зауважують ветерани спецслужб, можна прирівняти до застосування проти цивільного населення грізної вогнепальної зброї...

А тим часом...

25 січня депутати Львівської обл­ради звернулися до керівництва ГУ МВСУ у Львівській області з вимогою негайного відкликання зі столиці бійців львівського батальйону “Беркут”. У своєму зверненні депутати також закликали всіх правоохоронців не виконувати антиконституційні накази начальників.

Ще більше новин від «Високого Замку»?
Долучайтеся до нас у Telegram