Передплатити Підтримати

100-річчя театру заньківчани святкуватимуть гучно!

Сприятиме цьому відповідна постанова Верховної Ради

У Верховній Раді прийняли постанову «Про відзначення 100-річчя з часу заснування Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької». У тексті документа йдеться, що кошти виділятимуть не тільки на відзначення ювілею, а й на порятунок будівлі, у якій розташований театр.

Свій ювілей театр святкуватиме 2017 року, до знаменної дати чекати залишилося чотири роки. “Цього часу достатньо, щоб достойно підготуватися до дня народження театру Заньковецької і вирішити основну його проблему — відремонтувати приміщення, в якому він знаходиться. Це пам’ятка архітектури, яка входить до реєстру, що охороняється ЮНЕСКО, — каже один з авторів законодавчої ініціативи, народний депутат Степан Курпіль. — Для порятунку театру потрібні сотні мільйонів гривень, тому це питання не одного року. Якщо щороку держава виділятиме частину грошей, то проблему можна вирішити. А також знайти кошти на відселення людей, які живуть в театрі. Перед голосуванням я розмовляв з представниками фракції Партії регіонів, “Удару”, навіть комуністами. Усі, дякувати Богові, погодилися підтримати цю ініціативу. Адже йдеться не про ідеологічні питання, а про загальнонаціональну пам’ятку архітектури”.

Цією звісткою захоплений директор театру імені Марії Заньковецької Андрій Мацяк. Каже, вже зустрічався з представниками влади, обговорювали план майбутніх святкувань. “На цей рік бюджетом заплановано виділити п’ять мільйонів гривень, дві третини цих коштів вже є на нашому рахунку, і ми їх освоюємо. Окрім цього, Міністерство культури виділило близько мільйона гривень на заміну електрокомунікацій у глядацькій залі. Ця мережа дуже стара, тому необхідно, щоб була безпека і глядачів, і акторів. Днями приступаємо до робіт. Щоб не призупиняти роботу, будемо працювати в третю зміну, тобто вночі”, — розповів директор театру.

Окрім того, в постанові рекомендується «вжити заходів щодо увічнення пам’яті видатних театральних діячів — корифеїв українського театру, які заснували, працювали в Національному академічному українському драматичному театрі імені Марії Заньковецької», «організувати тематичні теле- і радіопередачі, присвячені ювілею», “видати серію поштових марок”, а також “внести на розгляд питання про присвоєння почесних звань «Заслужений працівник культури України», «Заслужений діяч мистецтв України», «Заслужений артист України» та «Народний артист України» режисерам, артистам та іншим працівникам театру».