Передплатити Підтримати

Кава з гормоном задоволення

На Прикарпатті співробітники СБУ вилучили наркотики вартістю понад 200 тисяч гривень

До 30-­річного жителя Івано­-Франківська завітав чоловік, який здійснює міжнародні перевезення в Україну. Він передав черговому отримувачу посилку з­-за кордону з кавою. У цю мить обох чоловіків затримали оперативники СБУ. На очах понятих вони вийняли із пакетів з кавою якісь пігулки. Згодом перевізника відпустили, бо з’ясувалося, що він і гадки не мав, що привіз до Івано­-Франківська.

У пакетах з­-під кави оперативники СБУ знайшли 1048 пігулок субутексу. Цей медичний препарат використовують для лікування наркозалежних, в Україні він належить до препаратів обмеженого обігу. На “чорному ринку” ціна вилученої в Івано­-Франківську партії становить 210 тисяч гривень.

Вилучення великої партії субутексу, розповіли у прес­-центрі СБУ, стало завершальним етапом операції з ліквідації контрабандного наркоканалу. Співробітникам СБУ вчасно стало відомо, що навесні цього року 30­-річний житель Івано­-Франківська, перебуваючи за кордоном, домовився з іноземцями про постачання субутексу в Україну. Спільник, особа якого наразі встановлюється, за кордоном заховав пігулки субутексу в пачках з кавою та передав перевізникові, якого зловмисники вирішили використати “втемну”...

Субутекс ­ один із найновіших наркотиків, на який “підсідає” українська молодь. У середовищі наркоманів цей препарат вважається елітним наркотиком. Хоча лікарі знімають субутексом у наркоманів, які почали лікуватися від залежності, “ломку”, цей препарат вважається важким наркотиком, що належить до тієї ж групи опіатів, що й героїн, морфій і трамадол.

Потрапляючи в організм людини, субутекс стимулює викид у кров дофаміну, або, як його ще називають, гормону задоволення. У споживача з’являється відчуття кайфу, фантастично підвищується працездатність. У ліжку після вживання субутексу чоловік стає ледь не сексуальним гігантом. Однієї пігулки субутексу вистачає, щоб “зробити щасливими” на певний проміжок часу вісім людей. А згодом дуже швидко настає наркозалежність.

Івано­-Франківщина стала першою областю України, в яку з­-за кордону завезли цей наркотик. Це зафіксували у 2006 році. Зараз, кажуть обізнані люди, пігулки субутексу продають чи не в усіх розважальних закладах на теренах західних областей України.