Передплатити Підтримати

«Чорних фармацевтів» у залі суду звільнили з-­під варти

За підробку ліків, які могли зашкодити здоров’ю сотень людей, покарали умовно

Залізничний районний суд міста Львова поставив крапку у резонансній кримінальній справі, яку минулого року порушили проти групи “чорних фармацевтів”. Під час розслідування та судових слухань цієї справи її фігуранти перебували під вартою, в СІЗО. Вироком суду вони визнані винними у фальсифікації та збуті лікарських засобів. Зловмисників засудили до п’яти років позбавлення волі кожного (умовно) з конфіскацією майна. Після оголошення вироку засуджених до умовного покарання звільнили з­під варти.

Восени минулого року співробітники Державної служби боротьби з економічною злочинністю ГУ МВСУ у Львівській області під час контрольної закупівлі знайшли в одній із львівських аптек фальсифіковані лікарські препарати. Оперативники потягнули за цю нитку і вийшли на сліди цілого синдикату “чорних фармацевтів”, які у фабричних умовах виготовляли фальсифіковані ліки.

На приватному підприємстві клепалися підробки ліків, на які є попит. Фальсифікували, зокрема, такі популярні препарати, як папазол, седалгін, уролесан, амізон, мезим, но­шпа, активоване вугілля, доларен, бісептол, дитячий анаферон тощо. Підробки розповсюджували здебільшого через мережу невеличких аптек, що працювали без касових апаратів. Масштаби діяльності синдикату “чорних фармацевтів” вражали. Небезпечну для здоров’я людей продукцію лише у Львові продавали у понад тридцяти аптеках!

Коли правоохоронцям вже здавалося, що з діяльністю “чорних фармацевтів” покінчено, прокуратура Львівської області продовжила розслідування цієї справи ще на шість місяців. Для цього були вагомі підстави. Адже вже після, здавалося б, остаточної ліквідації мережі розповсюдження фальсифікату оперативники провели ще одну оперативну закупівлю. І їм знову продали підроблені ліки! Під час огляду аптеки, де це трапилося, з­під прилавка витягли фальшивих ліків на 7 тисяч гривень.

На підпільному підприємстві, де виготовляли фальшиві ліки, правоохоронці вилучили 200 тисяч одиниць лікарських препаратів вартістю близько мільйона гривень. Щоб довести вину зловмисників, довелося проводити кількадесят експертиз, під час яких підтвердилася фальсифікація понад п’яти десятків найменувань лікарських препаратів. З’ясувалося також, що підробленими ліками торгували не лише на Львівщині, а майже в усіх регіонах України.