Передплатити Підтримати

По стінах бігає, як по асфальту

Звичайні майданчики для вигулу собак — не стихія Трета. Йому подавай щось екстремальніше: дахи, стіни, височенні паркани. І дерев бажано побільше. 35-кілограмовий собака стрибає по стовбурах з легкістю білки.

Відеоролики з трюками цього унікального стафордширського тер’єра збирають в Інтернеті мільйони переглядів. Його іменем назвали вид «чотирилапого» екстриму: трет-стайл, він же — собачий паркур.

Відчайдухи, які отримують задоволення від карколомних стрибків через паркани, бігання по стінах, польоти з даху на дах, — давно не рідкість. А ось собака-паркурник — один. Та й у світі до Трета таких чотирилапих екстремалів, як він, не було. Це вже після того, як хвостатий паркурник з Чернівців став зіркою Інтернету, у нього з’явилися послідовники у різних країнах...

Почалося усе з дитячих забавок тоді ще п’ятимісячного цуценяти. Господарю Трета Євгенові доводилося часто залишати свого улюбленця вдома самого. Коли повертався, квартиру було не впізнати: розкидані речі, зірвані штори, погризені капці. Це Трет так розважався. А одного разу Євген «застукав» свого чотирилапого... на холодильнику, і не міг зрозуміти, як цуценяті вдалося туди залізти. Саме тоді хлопцеві і спала на думку ідея спробувати Трета у паркурі. Євген і сам раніше був паркурником, але через серйозну травму ноги із цим ектремальним захопленням довелося розпрощатися.

Вигулюючи Трета, Євген почав тренувати собаку. То іграшки на дереві ховав, то палиці закидав повище, а собака їх діставав. З кожним заняттям — усе складніші завдання, але Трет і з ними справлявся. Собака виписував у повітрі такі піруети, що Євген взявся знімати відеоролики на мобілку. Коли ж виклав їх в Інтернет, від охочих оцінити дива собачого паркуру відбою не було. Так Трет став спочатку зіркою Інтернету, а згодом — і кіно. Торік хвостатий екстремал з Буковини знявся у російському фільмі — у ролі чотирилапого друга господаря-паркурника.

Шанувальників у Трета — по всьому світу. Пропонували Євгенові продати свого унікального собаку за великі гроші. Але хлопець про це і чути не хоче.