• You are here:
  • Високий Замок
  • Статті
  • «Якщо виникне загроза життю Тимошенко, її можуть відправити у реанімацію західних країн»

«Якщо виникне загроза життю Тимошенко, її можуть відправити у реанімацію західних країн»

Відбулася перша після виборів зустріч лідера опозиції Юлії Тимошенко зі своїми соратниками. У вівторок до неї у лікарню-камеру впустили народних депутатів від «Батьківщини» Андрія Кожем’якіна, Сергія Власенка та Сергія Саса, які мають статус її захисників.

А от голові Ради Об’єднаної опозиції Арсенію Яценюку, керівнику виборчого штабу Олександру Турчинову, віце-спікеру парламенту Миколі Томенку, які прибули у залізничну лікарню із судової зали (там відбувалося засідання у справу ЄЕСУ), зустрітися з екс-прем’єром не дозволили…

Гості розповіли колишньому главі уряду перебіг виборчої кампанії, повідомили узгоджені рішення між «Батьківщиною», «УДАРом» і «Свободою» щодо оцінки цих виборів і майбутньої роботи у Верховній Раді. А заодно передали прохання припинити голодування, яке Тимошенко оголосила 29 жовтня на знак протесту проти фальсифікації виборів. Серед аргументів, які Кожем’якін озвучував Тимошенко, був той, що для боротьби за демократію вона потрібна здоровою і що саме такою вона є загрозою нинішній владі. Чи прислухається лідер опозиції до цих умовлянь, невідомо. За словами Кожем’якіна, Тимошенко прочитала адресоване їй звернення і сказала, що рішення прийме найближчим часом.

Як відомо, раніше Юлія Тимошенко відповіла відмовою на схожі звернення про припинення голодування, які надіслали їй відомі політики, а також чоловік Олександр і донька Євгенія. Політолог Віктор Небоженко побоюється, що своєю непоступливістю у цьому питанні екс-прем’єр може довести себе до цілковитого виснаження. Небоженко спрогнозував: якщо Тимошенко зовсім ослабне і виникне загроза її життю, то владі доведеться відправити її в реанімацію однієї із західних країн…

Юрій ОДАРЧЕНКО, народний депутат (ВО «Батьківщина»)

Юлія Володимирівна почувається дуже погано. Помітно схудла, фактично є лежачою — 16 діб протестного голодування даються взнаки. Наш лідер подякувала колегам і багатьом іншим людям за підтримку, яку відчуває і за ґратами. З розумінням сприйняла заклик своїх соратників до припинення голодування, однак сказала, що рішення прийматиме самостійно, після роздумів… Під час зустрічі Юлія Тимошенко вказала напрями діяльності опозиційних фракцій у новому парламенті, визначила 12 законопроектів, прийняття яких слід ініціювати першочергово. Йдеться про закони соціального напряму, зокрема про скасування пенсійної псевдореформи, прийняття нового прогресивного податкового кодексу, земельного закону, а також про відміну сумнозвісного мовного закону.

  • You are here:
  • Високий Замок
  • Статті
  • «Якщо виникне загроза життю Тимошенко, її можуть відправити у реанімацію західних країн»