Передплатити
  • You are here:
  • Високий Замок
  • Статті
  • Леонід ДАЦЕНКО: «На користь Губського відбирали голоси навіть у висуванця від Партії регіонів»

Леонід ДАЦЕНКО: «На користь Губського відбирали голоси навіть у висуванця від Партії регіонів»

В інтерв’ю «ВЗ» Леонід Даценко заявив, що у разі перевиборів готовий взяти у них участь. Але поки є шанс довести свою перемогу через перерахунок голосів і встановлення реальних результатів виборів, здаватися не збирається.

— Десятий день біля приміщення окружкому триває канівський майдан. Стоять намети, тут же готують чай, каву, підносять, як на Майдані, пиріжки, картоплю. Люди і вночі чергують... Протоколи з мокрими печатками доводять, що я виграв у Богдана Губського близько п’яти тисяч голосів. У понеділок під ранок окружна комісія на коліні написала підсумковий протокол, сфальшувавши волевиявлення виборців на 15 дільницях. Там, де у мене була перевага у 300-500 голосів, на сервері ЦВК з’явилася перекручена інформація про 300-600 голосів на користь Губського.

— Була інформація, що голоси для Губського «позичали» й у непрохідних кандидатів.

— Підчищали всюди. Відбирали голоси навіть у висуванця від Партії регіонів Віктора Коржа. Він мовчить, як мовчать і «Регіони» — не захищають свого кандидата. До речі, результати виборів на Черкащині для Партії регіонів невтішні: близько 80 відсотків виборців проголосували за «Батьківщину», «УДАР», «Свободу». «Регіонам» варто було б задуматися.

— Мовчанка Партії регіонів на «позичання», як ви кажете, голосів у Коржа, можливо, лише підтверджує, що з самого початку ставку робили саме на Губського, а не на Коржа?

— У мене є інформація, що тижні три тому губернатор Тулуб запросив Коржа і сказав, щоб він припинив виборчу діяльність, оскільки на вищому рівні вирішено, що перемогти в окрузі має Губський. Але Корж, схоже, проігнорував таку пропозицію, бо і далі продовжував працювати.

— Результати голосування по 197-у округу — плачевний приклад того, як недомовленості між «Батьківщиною» й «УДАРом» зіграли з опозицією злий жарт. «Ударівець» Філіпенко посів четверту сходинку, відтягнувши на себе майже шість тисяч голосів.

— Переговори про узгодженого кандидата велися з самого початку. Але політичне рішення, прийняте Кличком, тут, на Черкащині, переламати не змогли. Більше того, ультиматум, який виставили в «УДАРі» (про зняття окремих кандидатів від Об’єднаної опозиції на користь висуванців від партії Кличка. — «ВЗ»), стосувався трьох кандидатів на Черкащині. Зокрема і мене. І якби наші лідери у Києві пішли на цей шантаж, Губський вже давно пив би шампанське, а не бігав навколо окружної комісії, де люди, які стоять на канівському майдані, кричать йому «Ганьба!».

Коли було прийнято рішення, що по 197-у округу від Об’єднаної опозиції йде Даценко, у штабі Губського раділи: що, мовляв, цей голий-босий журналіст і вчитель може? Коли ж ми почали працювати, вони зрозуміли, що гречкою для забезпечення перемоги не обійдеться. Давай медобстеження по селах, проводити, комп’ютери по школах розвозити... Витрати збільшилися в рази. А коли за два тижні до голосування у Губського побачили рейтинги і зрозуміли, що я можу виграти, пішли тупо роздавати гроші. Люди в селах казали, що у кожну хату розносили по 200-300 гривень. Можна лише уявити, у скільки мільйонів доларів обійшлася Губському кампанія. Я витратив на свою 100 тисяч гривень. Вбухати шалені гроші і не перемогти — Губський не може з цим змиритися. А звідси — усе те, що відбувається в окрузі. Кажуть, голова комісії Максим Онищенко має непогашену судимість (про це публічно заявив на брифінгу у Верховній Раді віце-спікер Микола Томенко. — «ВЗ»). В окружну комісію завели рейдерську групу, яка виконує чітко поставлене перед нею завдання — сфальшувати вибори і забезпечити Губському парламентський мандат.

Ще більше новин від «Високого Замку»?
Долучайтеся до нас у Telegram
  • You are here:
  • Високий Замок
  • Статті
  • Леонід ДАЦЕНКО: «На користь Губського відбирали голоси навіть у висуванця від Партії регіонів»