Передплатити Підтримати

Із паспортами, де прострочені фото, голосувати можна!

Певне сум’яття напередодні виборів викликає у деяких наших громадян так звана паспортна проблема. Бо у цих документах про особу вони забули вклеїти фотографії при досягненні 25- і 45-річного віку. Згідно із законом, такий паспорт вважається недійсним. А з недійсним документом бюлетеня на виборчій дільниці не видадуть… Як діяти у такому випадку?

Заступник голови ЦВК Андрій Магера заявив, що виборці із «простроченими» фотографіями у паспортах мають право голосувати на виборах у Верховну Раду 28 жовтня. За його словами, у повноваження дільничних виборчих комісій не входить здійснення контролю за дотриманням порядку оформлення паспорта громадянина України.

У своєму коментарі Андрій Магера опирався на постанову ЦВК № 1817 від 22 жовтня 2012 року «Про Роз’яснення про застосування окремих положень Закону України «Про вибори народних депутатів України» щодо видачі членами дільничних виборчих комісій виборчих бюлетенів з виборів народних депутатів України на підставі паспорта громадянина України». У пункті 9 додатку до неї, який підписано секретарем ЦВК Т. Лукаш, сказано, що «відмова виборцю, включеному до списку виборців на виборчій дільниці, в реалізації його права голосу на виборах та, відповідно, у видачі виборчого бюлетеня з підстав відсутності у паспорті такого виборця фотокартки, яка вклеюється при досягненні виборцем 25- та 45-річного віку, Законом не допускається».

Цю норму повинні взяти до уваги члени дільничних виборчих комісій, які зіткнуться з паспортною проблемою. І дати можливість виборцеві проголосувати.

Утім, можна в інший спосіб розрядити ситуацію. У суботу, 27 жовтня, і у неділю, 28 жовтня, в Україні працюватимуть усі територіальні підрозділи Державної міграційної служби (ДМС) — іншими словами, паспортні столи. Їх керівників зобов’язано «вжити вичерпних заходів щодо завершення оформлення паспортів громадянина України за поданими заявами, а також розгляду заяв про вклеювання фотографій при досягненні відповідного віку до 27 жовтня. У ГМС повідомили, що розгляд заяв про вклеювання фотографій при досягненні 25- і 45-річного віку відбуватиметься у максимально прискореному режимі, в більшості випадків протягом одного дня. Для цього необхідно звернутися в підрозділ ГМС України (паспортні столи) за місцем проживання.

Ще більше новин від «Високого Замку»?
Долучайтеся до нас у Telegram