Гілларі хотіла стати астронавткою

Гілларі Клінтон народилася в сім’ї продавця і домогосподарки, а в політику прийшла ще студенткою. У школі хотіла стати астронавтом. Але жінок в космос НАСА тоді не брали. Може, тому вона сповідує феміністичні погляди.

Із чоловіком Біллом познайомилася в бібліотеці у 1970 році. Клінтон називав її «навіженою на двох ногах». Через п’ять років після знайомства вони побралися. У 1980 році у них народилася донька Челсі. Поширена думка, що саме Гілларі зробила з чоловіка політичну зірку, а під час президентства Білла багато в чому визначала його політику.

На початку президентства Білла Клінтона в 1993-му в Америці ходили чутки про чвари в сім’ї Клінтонів. Говорили, що Гілларі кидала в чоловіка то вазою, то важкою попільничкою… Жінці довелося пережити чимало зрад та походеньок власного чоловіка. Моніка Левінскі звинуватила Білла в сексуальних домаганнях, а співачка Дженніфер Флауерс казала, що її роман з Клінтоном тривав дванадцять років. Гілларі ставилася на публіку до всього цього спокійно, говорила журналістам, що особисте життя – то їхня з чоловіком особиста справа. Багато американців їй співчували під час секс-скандалу, що допомогло їй 2008-го вийти на вершину політичного Олімпу, програвши в жорсткій боротьбі “праймеріз” Бараку Обамі.

Гілларі захищала аборти, права геїв і можливість призову жінок в армію. У сумочці місіс Клінтон завжди лежить книжечка з цитатами зі Святого письма. Сповідує вона методизм – протестантизм, який виник у XVIII ст. Методисти вимагають послідовного дотримання релігійних приписів, проповідують смиренність і терпіння.

Статки сім’ї Клінтонів оцінюють в 50 млн. дол., а приватні 64-річної Гілларі – у 21,5 млн. дол.