Урядують в Україні – дітей вишколюють на чужині…

За західну освіту своїх нащадків вітчизняні політики викладають кругленькі суми.

Усі діти українського президента знають, що таке західна освіта.
Усі діти українського президента знають, що таке західна освіта.

Рідко в якому українському виші можна побачити сина-доньку відомого політика-чиновника. Своїх чад представники вітчизняного бомонду зазвичай відсилають вчитися за кордон. Це може свідчити про кілька речей: не довіряють українській освіті, її дипломи не вважають престижними. Або ж не бачать перспективи для своїх дітей у рідному краї, тому готують їх до життя на чужині. Може, бояться за безпеку спадкоємців. Є ще одна версія: хочуть озброїти нащадків найпередовішими знаннями у знаменитих аудиторіях  — щоби після повернення із заморських університетів поставити цей скарб на службу рідній державі…

Вищу (а дехто — і середню освіту) за кордоном отримали/отримують всі четверо дітей президента Петра Порошенка. Найстарший син Олексій (нині — народний депутат) свого  часу сам подав документи і виграв конкурс на навчання  в Ітонському коледжі-пансіоні для підлітків 13−18 років (Велика Британія). Батько (тоді ще бізнесмен) інформував керівництво цього закладу, що в силі самостійно оплатити навчання, але там відповіли, що у цьому нема потреби, бо право навчатися Олексій Порошенко здобув у чесній боротьбі. Старший син президента навчався також у Міжнародній бізнес-школі у Франції.

Доньки-двійнята глави держави, Олександра і Євгенія, разом з  молодшим братом Михайлом паралельно з київським навчалися у британському “Конкорд коледжі”, що у містечку Шрусбері (за рік навчання однієї особи там треба заплатити в  еквіваленті 1,3 млн. грн.). Цей заклад готує іноземців до вступу у британські виші, тож зрозуміло, чому доньки президента стали  студентками саме у Туманному Альбіоні.

Коли свого часу Петра Порошенка запитали, чому його діти вчаться за кордоном, відповів, що разом з дружиною хотіли, аби їхнє навчання відбувалося у жорстких умовах, з великим навантаженням. А ще — щоб діти не стали на батьківщині мажорами…

“У світах” гризе граніт науки Христина Гройсман, донька глави українського уряду Володимира Гройсмана. Вона стала студенткою CATS College у Лондоні. В одному з тамтешніх університетів на юриста вчиться ще одна донька прем’єра — Юлія. Розцінка за тамтешню науку — 1,8 млн. грн.

У британській столиці студіювала донька колишнього керівника Кабміну Юлії Тимошенко — Євгенія. Закінчила там Лондонську школу економіки за спеціальностями “політика” і “філософія”. А також Анастасія Ложкіна – донька екс-глави Адміністрації президента Бориса Ложкіна.  Британський університет Реддинг і курси у Кембриджі закінчила донька першого віце-спікера Верховної Ради Ірини Геращенко, Анна.

За інформацією телепрограми “Наші гроші”, на батьківщині Єлизавети ІІ, у Міському університеті Лондона, здобуває диплом Катерина Бурбак, донька керівника парламентської фракції “Народний фронт” Максима Бурбака. Наука там вельми дорога — за рік треба викласти 20 тисяч доларів. А от, за даними цього ж джерела,  донька соратника Бурбака — голови фракції “Блок Петра Порошенка” Артура Герасимова, Катерина — вищу освіту здобуває у  канадському приватному коледжі Бронте. Розцінки за навчання — аналогічні. Західну освіту отримують також доньки одного з найбільш впливових нардепів “БПП” Ігоря Кононенка, Ольга та Дарія. На пари ходять в Університет Марангоні (Франція) та Інститут Гліона (Швейцарія). Ці вузи виставляють Кононенку річний рахунок на суму 35 тисяч доларів.

Не в рідній Грузії, і не на своїй другій батьківщині – Україні – давав вищу освіту своєму синові Едуарду екс-голова Одеської ОДА, лідер “Руху нових сил”  Міхеїл Саакашвілі. Його Едуард навчався у приватному Суортмор-коледжі (США). Вартість річного навчання там становить 64 тис. доларів.

Молодший син генпрокурора Юрія Луценка, Віталій, вступив на факультет міжнародних відносин Національного університету ім. Шевченка у Києві. За кордон їхати не хоче. А от донька прес-секретаря очільника ГПУ Лариси  Сарган, Діана, вирішила вивчати міжнародні відносини в Ягеллонському університеті польського Кракова.

За кордоном вчать своїх нащадків і багато вітчизняних суддів.

На завершення — про освіту дітей найбагатшої людини України — Рината Ахметова. Дамір, старший син власника футбольного клубу “Шахтар”,  спочатку вчився в елітному пансіоні Le Rosey (Швейцарія), а потім здобув ступінь магістра фінансових наук у Sir John Cass Business School Лондонського університету. Наймолодший Ахметов, Алмір, навчається у Монте-Карло, де його батько має чимало нерухомості…

Фото із соціальних мереж