Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

Володимира Патика поховають в родинному гробівці на Личаківському кладовищі

  • 30.08.2016, 14:02
  • 5 010

Львів прощається з відомим художником Володимиром Патиком. 

Сьогодні о 15.00 год в Соборі святого Юра відбудеться Чин похорону і прощання. Поховають митця в родинному гробівці на Личаківському кладовищі.

Володимир Патик, Народний художник України, член Спілки художників України, заслужений художник України, лауреат Національної премії ім. Т.Г. Шевченка, одна із найвидатніших постатей в українському малярстві другої половини ХХ ст., яскравий представник галицької школи живопису, помер на 90-му році життя. Громада міста Львова висловлює співчуття родині та близьким.

Сьогодні в Соборі св. Юра відбудеться прощання з Володимиром Патиком

Громада міста Львова висловлює співчуття родині та близьким.

Вчора, 28 серпня, на 90-му році життя помер Народний художник України, член Спілки художників України, заслужений художник України, лауреат Національної премії ім. Т.Г. Шевченка, одна із найвидатніших постатей в українському малярстві другої половини ХХ ст., яскравий представник галицької школи живопису Володимир Патик.

Сьогодні, 29 серпня, о 20.00 год в Соборі святого Юра відбудеться парастас. Завтра, 30 серпня, о 16.00 год в Соборі святого Юра відбудеться Чин похорону і прощання. Поховають митця в родинному гробівці на Личаківському кладовищі.

Громада Львова висловлює співчуття родині з приводу втрати.

Помер відомий львівський художник, лауреат Шевченківської премії

28 серпня 2016 року о 12.30 год., на 90-му році життя помер Володимир Патик, один з найвидатніших художників в українському малярстві другої половини ХХ ст., яскравий представник галицької школи живопису.

Про це повідомляє ZBRUC.

Щодо церемонії прощання і поховання буде додатково проінформовано.

На 9 вересня була заплановано відкриття його персональної виставки з нагоди 90-річчя.

Володимир Патик народився 9 жовтня 1926 року в селі Чорний Острів на Жидачівщині. Навчався в художньо-промисловій школі. У 1953 р. закінчив Львівський інститут прикладного та декоративного мистецтва. Вчителі з фаху — Р.Сельський, М.Федюк, Й.Бокшай.

Його син згадував: "На вулиці Павлова було помешкання Романа Сельського. Ввечері тато йшов до Романа Юліановича і ділився враженнями від дня. Це існувало десятиліттями. Вони колєґували сім'ями, їздили разом відпочивати, на пленери. В кінці 50-хх рр роботи Володимира Патика і Романа Сельського подібні чимось, бо вони разом ходили на пленери. Сельський був головою Артесу і свого часу привозив до Львова багато виставок. Тут були роботи Матісса, Модильяні. Сельський вчився у Фернана Леже".

В 1999 році Володимиру Патику присуджено Шевченківську премію за серію робіт «Земля Шевченка» і твори останніх років.

Схожі новини