Передплата 2024 «Добра кухня»

Назбирати грибів не дав… ведмідь

Невдало закінчився похід за білими грибами для жителя районного центру Івана Зубрицького, водія державної установи.

Коли він у гірському урочищі Перехресне надибав велику «колонію» боровиків і нагнувся, щоб покласти їх у кошик, то почув голосний рев звіра. За якихось 30 метрів від нього, здійнявши лапи, стояв великий ведмідь…

ПАН ІВАН — не з полохливих. Не розгубився і цього разу. Не роблячи різких рухів, почав швидко і тихо віддалятися від «конкурента», який теж, вочевидь, запасався грибами. Добре, що косолапий бурмило не надумав переслідувати його…

Водієві із Сколе пощастило більше, ніж у березні цього року двом молодим жителям села Майдану Дрогобицького району. Промишляючи за оленячими рогами, вони натрапили на барліг, з якого вискочила розлючена ведмедиця. Кількома ударами лап поранила їх обидвох. Велике щастя, що нагодилася машина-лісовоз, яка й підібрала покалічених шукачів заробітку…

Ведмеді у цю осінню пору набираються жиру, споживаючи жучків, пізні ягоди, корінці, а також гриби. Незважаючи на холодні ночі, їх у карпатських лісах є ще багато. Як розповів нам сколівський краєзнавець Олексій Тренич, у 15-сантиметровому шарі опалого листя боровикам листопадова студінь не страшна. Під таким «кожухом» білі гриби радуватимуть горян, навіть якщо випаде сніг...

З інших небезпек, які чатують на любителів «тихого полювання», варто пам’ятати про гадюк. У погідні листопадові дні вони ще вилазять з нір. Бачили змій у Кам’янці, Верхньому Синьовидному. Серед бойків існує легенда, що ці плазуни впадають у зимову сплячку після 27 вересня, «свята Здвига» (Воздвиження Чесного Хреста). За тими ж переказами, не ховаються лише ті, які когось вкусили, — їх земля не приймає…

Схожі новини