Імпорт

Бензин — такий самий стратегічний для економіки продукт, як і газ. Але жодної диверсифікації поставок на бензиновому ринку чомусь немає.

Ми й надалі набагато більше купуємо за кордоном, ніж продаємо за кордон… Як наслідок, гривня “просідає”… Що потрібно для того, аби наростити наш експорт? Прискорення економічного зростання. Цього року воно на рівні 2,5% ВВП, а у найближчі два роки, обіцяють в уряді, може сягнути 6−7%. Аби це стало реальністю, потрібне різке збільшення обсягу прямих іноземних інвестицій.

Україна не імпортує природний газ з Росії вже 600 днів — з 26 листопада 2015 року, закуповуючи ресурс виключно на західному кордоні країни.

Експорт товарів до РФ зріс на 54,4%, а імпорт з країни-агресора на 78,8%.

Також обмеження на ввезення пташиного м'яса ввели ще вісім країн.

Україна заборонила імпорт нафтохімічної продукції двох великих російських компаній.

Бразилія — найбільший виробник кави у світі, — вперше у своїй історії змушена імпортувати каву, щоб забезпечити внутрішній попит.

Росія має намір протягом двох тижнів ввести заборону на імпорт до Росії м'яса птиці, інкубаційного яйця та іншої м'ясної продукції з країн Європи, де був зафіксований пташиний грип.

Україна та Єврокомісія домовилися про відновлення експорту продукції птахівництва українського виробництва до країн Євросоюзу.

Білорусь заборонила ввезення птиці з окремих регіонів України, Росії, Данії та Франції через зареєстровані там випадки захворювання птахів високопатогенним грипом.

Кабінет міністрів затвердив порядок застосування спецмит на імпорт європейських автомобілів тоді, коли такий імпорт загрожує розвитку вітчизняного автопрому.

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) схвалила рішення про введення антидемпінгових мит на імпорт російських добрив.

Про це повідомив голова Держпродспоживслужби.

Найбільше газу імпортується зі Словаччини.

З 2012 по 2015 рік імпорт книжкової продукції з Росії в Україну зменшився з $33 майже до $3,7 млн.