Українці

Обвинувачені намагалися створити видимість дискримінації угорськомовного населення.

За час дії безвізового режиму кордон з ЄС перетнуло понад 120 тис. українців, а відмовили у в'їзді до країн Євросоюзу за цей період 51 особі.

Закон передбачає позбавлення громадянства Росії іноземців, яких засудили за «екстремістським» чи «терористичними» статтями, а також вводить присягу для отримання іноземцями громадянства РФ.

Менш ніж 50% мешканців України охоплені щепленнями АКДС – від дифтерії, коклюшу і правця.

Українці не мають консолідованої позиції стосовно того, як центральна українська влада має регулювати відносини із самопроголошеними «ДНР» та «ЛНР».

Про це свідчать результати соціологічного опитування, яке провели фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва та соціологічна служба Центру Разумкова з 9 по 13 червня 2017 року. Соціологи опитали 2018 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком АР Крим і окупованих територій Донецької та Луганської областей.

Згідно із результатами досліджень, 23% населення підтримує повну ізоляцію так званих «ДНР» та «ЛНР», 22% — вважають за доцільне тримати економічну блокаду, але зберігати гуманітарні відносини, 22% переконані, що Київ має дозволити торгівлю критично важливими товарами — харчами, товарами повсякденного вжитку з України та антрацитом — з непідконтрольних територій, а також максимально підтримувати гуманітарні зв'язки. 15% опитаних відповіли, що підтримують максимальний розвиток зв'язків з непідконтрольними територіями — як гуманітарних, так і торговельних.

Політичне майбутнє самопроголошених «ДНР» та «ЛНР» у складі України на довоєнних умовах бачать 55% українців.

Кожен п'ятий респондент схиляється до можливості надання цим територіям більшого рівня автономії у складі України і близько 9% -підтримали самостійне існування цих утворень або приєднання їх до Росії.

Загалом, відзначають соціологи, у порівнянні з минулим роком скоротилася підтримка пропозиції про надання більших прав непідконтрольним територіям.

«Найбільша підтримка автономії — 28% — на Сході, але й там це меншість. Більшість опитаних — 47% — воліє, щоби ці території залишалися у складі України у довоєнному статусі», — ідеться у прес-релізі авторів дослідження.

Як і рік тому, абсолютна більшість населення України — 70% — вважає, що для досягнення миру на Донбасі можна йти на компроміси, однак тільки 18% згодні йти на будь-які поступки задля встановлення миру. Понад половина опитаних вважає, що не всі компроміси прийнятні.

Встановлення миру на Донбасі силовим шляхом бачать 18% опитаних.

Джерело: ВВС Україна

Працівники в травні отримували 9 злотих на годину (близько 60 грн) за роботу в середньому. У липні ж ставка зросла до 12 злотих (80 грн).

71,5% українців не планують їхати до Європейського Союзу найближчим часом.

Із липня Піднебесна знизила вартість візи з багаторазовим в'їздом для громадян України.

Українцям заборонили вільно користуватися зарплатними картками, а також рахунками, на які нараховуються стипендії, пенсії, виплати на дітей та інші соціальні виплати.

Українські стрибуни у висоту Богдан Бондаренко та Андрій Проценко зробили медальний дубль на міжнародному турнірі в Угорщині.

Під час Оссолінської зустрічі обговорили співпрацю Львова та Вроцлава.

Сьогодні відбулась Оссолінська зустріч на тему «Польща – Україна: вчора, сьогодні, завтра», під час якої обговорили співпрацю Львова та Вроцлава. Зустріч пройшла у читальній залі № 1 ім. Омеляна та Тетяни Антоновичів в головному корпусі ЛННБ України ім. В. Стефаника. Участь у дискусії взяли мер Львова Андрій Садовий та Президент міста Вроцлав Рафал Дуткевич.

«В мене було дуже багато зустрічей з Рафалом Дуткевичем, він приїжджав до Львова, я їздив у Вроцлав, і це не просто дружба, – це взаємовигідні відносини, які ми плекаємо. Ми інвестуємо час, зусилля і любов у відносини між Львовом і Вроцлавом, тому вони є добрими. І я б дуже хотів, щоб відносини, які є між нашими містами, були фундаментом подальших хороших відносин між нашими країнами.

Хочу подякувати вам усім, які так чисельно прийшли, і мені дуже приємно бути сьогодні разом з вами. Ми з вами будемо частіше зустрічатися, тому що в тій непростій ситуації, яка є сьогодні в нашій країні, хороші і добрі відносини між українцями і поляками – це запорука нашого майбутнього. Давайте разом плекати це і робити все можливе, щоб завжди перемагало добро», — зазначив під час зустрічі міський голова Львова Андрій Садовий.

Дискусія була присвячена відносинам між Вроцлавом і Львовом – історії зв’язків між двома містами та спільним ініціативам.

«Серце вроцлав’ян б’ється у Вроцлаві і у Львові. Львів – найгарніше місто України, і це щось значно більше, це приклад європейського міста, це культурний і політичний осередок України. Приємно, що я сьогодні тут, що серед тих, хто тут є, я багатьох знаю особисто. Україна має бути вільною і незалежною. Європа має бути гарантом того, щоб Україна була вільна і незалежна. Ми бачимо хороший розвиток Львова. Але треба пам’ятати, що події на Сході України, які розпочались три роки тому – це хороше нагадування, що ніщо не дано назавжди, ні в Україні, ні в Польщі. Треба докладати зусиль, щоб наші діти і внуки жили вільно і розвивались. Ми зараз в Польщі переживаємо добрий час, коли до Польщі їдуть українці», — зазначив Президент міста Вроцлав Рафал Дуткевич.

До Оссолінської зустрічі також долучились Адольф Юзвенко, директор Національного закладу ім. Оссолінських (м. Вроцлав), та Рафал Вольські, Генеральний Консул Республіки Польща у Львові.

Українці, які купують квитки на концерти російських зірок, що підтримують агресію Кремля проти інших країн, є зрадниками своєї Батьківщини.

Українці разом із німцями найчастіше відвідують Польщу, як туристи.

Перемиська «Ніч на Івана Купала» не відбудеться вдруге поспіль

Про це повідомляє «Польське радіо».

Фундація з Красичина, в якому цього року заплановано свято, скасувала попередню згоду за тиждень до проведення заходу

Заплановане на неділю свято «Ніч на Івана Купала», організоване перемиським відділом Об’єднання українців у Польщі, не відбудеться вже другий рік поспіль.

Захід мав бути проведений 2 липня 2017 р. над Сяном біля Красичинського замку. Однак фундація PRO ARTE ET HISTORIA з Красичина, яка опікується цією пам’яткою культури, скасувала попередню згоду на проведення свята. Голова фундації PRO ARTE ET HISTORIA Марек Зачек сказав Польському радіо Ряшів, що відмова пов’язана з тим, що фонд не зможе запевнити безпеку учасникам заходу:

«Це відкритий захід, в пленері, і хоч вхід відбувається з квитками, ми не маємо можливості перевірити, хто туди заходитиме, з якими намірами, і що може трапитися. Ми зробили висновки з минулорічного свята, це викликало в мене занепокоєння, і я усвідомив, що ми не спроможні запевнити безпеку учасникам цього заходу», – пояснив Зачек.

На погляд голови відділу Об’єднання українців у Польщі, Марії Туцької, захід «Ніч на Івана Купала» політизовано:

«Я сумую з цього приводу, що з заходу культурного характеру було зроблено політичну подію. І хоч цей захід вписався в культурний календар Перемишля, тепер черговий раз нам не дозволили показати в публічному просторі нашу культуру і традицію», – наголосила вона.

«Ніч на Івана Купала» організували в Перемишлі протягом останніх 10 років.

Вдень в окремих населених пунктах очікуються пориви вітру 15−20 м/с.

Синоптики попереджають українців про грози та шквальний вітер на території України 1 червня. Про це повідомили у Державній службі з надзвичайних ситуацій.

«За даними Укргідрометцентру, 1 червня в Одеській, Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Харківській, Донецькій та Луганській областях місцями грози, вдень в окремих пунктах град та шквали 15−20 м/с», — йдеться у повідомленні.

Джерело: УТ