Робота

Нові правила працевлаштування іноземців набудуть чинності наступного року

Громадяни України щораз частіше присутні на польському ринку праці, робітників з-за східного кордону охоче приймають, зокрема, промисловість і будівельна галузь.

Скільки платять студентам і на які вакансії беруть без досвіду?

У четвер, 26 жовтня, у селі Кожичі Яворівського району відкрили завод «Бадер-Аунде» на близько тисячу робочих місць.

  Міністр інфраструктури України Володимир Омелян виступає проти роботи в українській владі іноземних фахівців.

Українці, які офіційно працюють у Польщі, по досягненні пенсійного віку зможуть претендувати на державні виплати.

 Як я працювала хостес в одному з київських нічних клубів.

На Львівщині шукають викладачів природничих наук та психологів.

Принаймні, так кажуть у центрі зайнятості.

Улітку зовсім не хочеться думати про роботу, а всі мрії – про тепле морське узбережжя чи мальовничі Карпати… Проте “саме у цю пору найлегше знайти роботу”, розповіли у Львівському обласному центрі зайнятості.

Зараз працівники йдуть у відпустки, звільняються або ж вирушають на заробітки за кордон. Внаслідок цих процесів на ринку праці з’являється широкий вибір вакансій. Особливо зростає кількість сезонних вакансій. Для Львова це пропозиції від працедавців сфери торгівлі, послуг і туристичного бізнесу. Зростає попит на офіціантів, посудомийників, кухарів для відкритих літніх майданчиків, яких повно у центральній частині міста. Спостерігається пожвавлення і в сільськогосподарській галузі та будівельній індустрії.

Утім, наші аграрії розповідають, що їм непросто знайти робітників для сезонних робіт на Львівщині. Великим агропідприємствам, які спеціалізуються на вирощуванні ягід, доводиться привозити людей навіть із Закарпатської області.

Голова сільськогосподарського кооперативу “Агросвіт” Андрій Косик говорить про свій кооператив, який розташований у Жовківському районі і вирощує полуницю і малину: “У мене плантація відносно невелика, але проблем із працівниками багато. Люди неохоче йдуть працювати. Можна, наприклад, за ніч привезти з лісу дров, і вже має той місячний заробіток, який отримає той, хто працює на полі.

За польові роботи отримують 20 грн. за годину, і доводиться працювати до десяти годин на день”. Актуальними є робочі місця укладальників-пакувальників (ТОВ КФ «Ярич»), операторів автоматичних та напівавтоматичних ліній верстатів та установок (ТзОВ «Фуджікура аутомотів Україна Львів»). Потребують робітників та підсобників фермерські господарства «Рекольт», «Нагорянка», «Жовківське», “Пігуляк Ірина Миколаївна”, Тзов Агрофірма «Лан», Агрофірма «Ватра». ПрАТ “Концерн Хлібпром” потребує тісторобів, пекарів, формувальників тіста, водіїв, вантажників, укладальників-пакувальників, холодильщиків харчової продукції.

Потрібні вихователі у дитячому закладі санаторного типу «Світанок», що у с. Станиля Дрогобицького району.

“За п’ять місяців цього року нам вдалося працевлаштувати 23,9 тис. осіб, що на 4,8 тис. більше, ніж в аналогічному періоді торік, – зазначила в. о. директора Львівського обласного центру зайнятості Оксана Іванчук. – Понад третину з них (8,2 тис.) становили безробітні. Завдяки механізму компенсації працедавцям витрат зі сплати єдиного соціального внеску до трудової діяльності повернулися 692 безробітних, ще 80 – започаткували власну справу, отримавши стартовий капітал у вигляді одноразової виплати допомоги з безробіття”.

Станом на 1 червня на Львівщині в середньому на одне вільне робоче місце претендували 3 особи (торік було 9). У міськрайцентрах зайнятості налічувалося 16,4 тис. безробітних, а база вакансій складалася з 5,2 тис. пропозицій роботи.

Сейм Польщі вніс зміни в закон про тимчасове працевлаштування іноземців. Зміни стосуються громадян України, Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдови, Росії, які зможуть користуватися спрощеною процедурою доступу до ринку праці.

Журналістці «ВЗ» запропонували роботу веб-моделі.

Керівництво Парламентської асамблеї Ради Європи досягло нової домовленості з президентом ПАРЄ Педро Аграмунтом щодо умов його подальшої роботи на чолі асамблеї.

У Львові у середу, 24 травня, відбувся форум стартапів «Інноваційна весна».

Колишні юристи, держслужбовці вирощують гриби, перепілок, ягоди…

Українська служба Euronews припиняє свою роботу.