Безвіз

Йоганес Ган наголосив на серйозності проблеми того, що досі відсутній дієвий механізм перевірки, щоб оцінити електронні декларації.

Президент Петро Порошенко анонсував досягнення упродовж кількох місяців домовленостей із деякими країнами про лібералізацію візового режиму.

Міністерство закордонних справ України готує безвізовий режим з Кувейтом і Катаром.

МЗС України надало перелік держав, з якими ведуться перемовини щодо запровадження безвізових поїздок Австралія та Велика Британія заявили про не готовність предметно вивчати питання спрощення візових вимог для громадян України протягом наступних двох років. Про це стало відомо «Главкому» із відповіді на запит Міністерства закордонних справ України. Причиною служать реформи імміграційної служби Австралії та необхідність напрацювання і

  МЗС України надало перелік держав, з якими ведуться перемовини щодо запровадження безвізових поїздок

Австралія та Велика Британія заявили про не готовність предметно вивчати питання спрощення візових вимог для громадян України протягом наступних двох років.

Про це стало відомо «Главкому» із відповіді на запит Міністерства закордонних справ України.

Причиною служать реформи імміграційної служби Австралії та необхідність напрацювання і юридичного оформлення процедури виходу Великої Британії з ЄС за результатами референдуму 2016 року.

Разом з тим, Україна знаходиться на етапі взаємного скасування візових вимог між Канадою і Мексикою. Наразі цю можливість розглядаю уряди названих країн. Також Україна запропонувала Японії розглянути можливість скасування візових вимог для пред’явників українських службових паспортів. Ця пропозиція опрацьовується причетними органами Японії.

Крім цього, впродовж 2016 року і I півріччя 2017 року Україна досягнула домовленостей щодо безвізу з дежавами Європи, Північної та Південної Америки, Печерської затоки та Азії: укладено двосторонні угоди про безвізові поїздки громадян із Сент-Кіттс і Невісом та Албанією. Одностороннє рішення про запровадження безвізового режиму для громадян України ухвалено Коста-Рикою і Маврикієм; підписано міжурядову угоду про спрощення оформлення віз зі Швейцарією; збільшено граничний термін дії деяких видів неімміграційних віз США для українських громадян з 5 до 10 років.

За інформацією помічника голови Державної прикордонної служби Олега Слободяна, за чотири місяці та один тиждень з моменту впровадження безвізового режиму лише за біометричними паспортами до Європи з’їздили майже 295 тисяч українців.

За його даними, із початком осені до Євросоюзу почало їздити на 30%-40% менше громадян України, ніж влітку.

Загалом, відмову у в’їзді до Євросоюзу за час дії безвізу отримав лише 61 громадянин України

Як повідомляв «Главком», питання спрощення режиму поїздок порушено перед Вануату, Гренадою, Колумбією, Кувейтом, Південною Кореєю, Маршалловими островами, Мексикою, Об’єднаними Арабськими Еміратами, Самоа, Соломоновими островами, Таїландом, Тринідадом і Тобаго, Тувалу та Уругваєм.

Нагадаємо, що 11 червня 2017 року, набуло чинності рішення Ради Європейського Союзу про запровадження безвізового режиму для короткострокових поїздок громадян України до 30 країн Євросоюзу та Шенгенської зони.

Джерело: Главком

Віце-прем'єр-міністр України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе заявляє, що Канада не готова до активного діалогу про введення безвізового режиму з Україною та початку переговорів про «дорожню карту» щодо укладення такої угоди.

Державний міністр з питань Європи та Америки Алан Дункан пообіцяв порушити в Лондоні питання про пом’якшення візового режиму для громадян України.

За три місяці дії безвізового режиму у в'їзді до Європейського союзу відмовили 61 українцю.

Європейська комісія проведе оцінку виконання Україною безвізового режиму з Євросоюзом до кінця цього року.

Вступ до ЄС і НАТО — набагато амбітніше завдання, ніж безвізовий режим. Але це аж ніяк не означає, що це завдання — не до виконання.

Українці замовили Держпідприємству «Поліграфічний комбінат „Україна“ по виготовленню цінних паперів» виготовлення понад 1 млн біометричних паспортів з 11 червня

200 тисяч українців скористалися безвізовим режимом з Європейським союзом від початку його дії.

З 28 березня 2017 року безвізовим режимом з Євросоюзом скористалися 55 тисяч громадян Грузії, з яких в законні терміни до Грузії на даному етапі не повернулися 3000 чоловік.

За час дії безвізового режиму кордон з ЄС перетнуло понад 120 тис. українців, а відмовили у в'їзді до країн Євросоюзу за цей період 51 особі.

Понад 100 тисяч українців скористалися правом безвізового в'їзду на територію Європейського Союзу з 11 червня цього року.

Який наступний пункт призначення на нашому європейському шляху? Як би українці не хотіли, аби таким дороговказом було повноправне членство в ЄС, найближчими роками цього не буде. І навіть найближчими десятиліттями… Якщо не членство, то, можливо, нова, суттєво посилена Угода про асоціацію? І цього наразі у порядку денному немає. У ЄС переконані, що вже ратифікований текст Угоди має достатній потенціал, і справа лише за тим, аби Україна його використала.