Безвіз

Міністр закордонних справ Нідерландів Берт Кундерс оптимістичний щодо парламентських дебатів щодо Угоди про асоціацію Україна-ЄС, які повинні відбутися в наступний вівторок.

а словами Рікарда Йозвяка, обговорення заплановане на 21 лютого.

Представник ЄС в Україні Мінгареллі розраховує, що влітку українці їздитимуть до Європи без віз, оскільки вони, без сумніву, заслуговують на це.

Рада ЄС, Європарламент та Єврокомісія розпочнуть тристоронні переговори про проект законодавчої резолюції зі скасування українським громадянам візових вимог 28 лютого.

Тріалог щодо візової лібералізації відбудеться наприкінці лютого.

У Литві переконані, що Євросоюз надасть Україні безвізовий режим вже навесні.

Європейський парламент хоче розглядати новий механізм припинення безвізових режимів, від якого, зокрема, й залежить безвіз для України та Грузії, вже всередині лютого.

27 січня 2017 року набрала чинності Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Федерації Святого Кристофера (Сент-Кіттс) і Невісу про взаємне скасування візових вимог.

Три роки після початку війни на сході України Європа вже краще розуміє стратегію Росії. Євросоюз повинен швидко скасувати візи для українців, але поки що немає конкретної дати.

Київ виконав усі критерії Євросоюзу і українці мають отримати право на безвізові поїздки в країни ЄС.

У представництві ЄС в Україні не можуть назвати конкретну дату узгодження безвіза для України, але сподіваються, що це станеться протягом наступних декількох місяців.

Комітет громадянських свобод Європейського парламенту одноголосно підтримав візову лібералізацію для Грузії.

У ЄС роблять прогнози, що Україна отримає безвізовий режим пізніше, ніж Грузія.

Механізм зупинення безвізового режиму Євросоюз зможе затвердити в січні 2017 року.

В апараті президента Шульца пояснили, що таке рішення ухвалили, щоби не створювати «некоректні негативні очікування».