Чорногорія

Російський міністр закордонних справ Сергій Лавров заявив, що влада Росії не причетна до підготовки державного перевороту в Чорногорії.

Російська влада була причетною до підготовки путчу в Чорногорії 2016 року, заявив спеціальний прокурор країни Мілівоє Катнич, який розслідував обставини спроби держперевороту в жовтні минулого року.

У 2016 році зі схвалення та підтримки Москви змовники в Чорногорії планували путч і вбивство прем'єр-міністра Міло Джукановіча.

Комітет Сенату США з міжнародних відносин 11 січня схвалив резолюцію про підтримку членства Чорногорії в НАТО.

Чорногорія офіційно заперечила бізнес-оборудки в цій країні сина колишнього президента України Олександра Януковича, що є в переліку санкцій Європейського союзу, як то напередодні стверджувала бульварна преса в сусідній Сербії.

З’явились подробиці щодо організації перевороту у Чорногорії, який готували громадяни Росії.

Президент Польщі Анджей Дуда підписав закон про ратифікацію протоколу щодо членства Чорногорії в НАТО.

В столиці Чорногорії Подгориці розбився армійський гелікоптер.

У Кремлі назвали вступ Чорногорії до НАТО «експансією», яка загрожує подальшим підвищенням градуса напруженості на континенті.

Чорногорія і НАТО 19 травня підпишуть угоду про приєднання балканської країни до альянсу. Чорногорія стане 29-м членом організації.

Поліція Чорногорії затримала 55 росіян, яких «підозрюють у причетності до міжнародної організованої злочинності».

Також у чорногорський санкційний список потрапили ще 49 російських політиків та бізнесменів.

За словами генсека альянсу, це сприятиме зміцненню стабільності на Західних Балканах.

Голова комітету з міжнародних справ Держдуми РФ Олексій Пушков вважає, що продовження Чорногорією санкцій проти окупованого Криму — подія, яка не має жодного значення.

Чорногорія продовжує обмежувальні заходи, установлені Радою Євросоюзу, згідно з якими імпорт і експорт до Криму й Севастополя заборонено.