Суд

Справі про екстрадицію з Росії українського політв'язня Валентина Виговського, який перебуває у колонії у Кіровській області РФ, не дають ходу у Москві.

Апеляційний суд Києва 27 вересня розгляне скаргу адвоката екс-міністра юстиції Олександра Лавриновича на рішення Печерського райсуду Києва про його арешт на два місяці.

Мостиський райсуд Львівської області визнав винним у незаконному перетині державного кордону лідера партії «Рух нових сил», екс-главу Одеської обладміністрації, екс-президента Грузії Михеіла Саакашвілі.

Старобільський райсуд Луганської області продовжив термін тримання під вартою екс-голови парламентської фракції «Партії регіонів» Олександра Єфремова на 60 днів.

Судді, причетні до розгляду справ щодо Міхеїла Саакашвілі та його прихильників, готові виконувати побажання президента Петра Порошенка щодо їх вирішення.

Франківський районний суд Львова задовольнив клопотання адвокатів Юрія Гольця, екс-начальника управління житлового господарство Львівської міської ради, про зменшення розміру застави та повернув «решту» заставодавцю.

Підконтрольний Кремлю Желєзнодорожний районний суд Сімферополя оголосив вирок кримському журналісту Миколі Семені.

Прокуратура виступала проти оголошення перерви в засіданні.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура звернеться до суду з проханням обмежити відсторонененому від посади голові Державної фіскальної служби Роману Насірову час для ознайомлення з матеріалами кримінального провадження.

Вирок Миколі Семені окупанти оголосять о 14:30.

Сума позову Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» до Росії у зв'язку із захопленням активів у Криму з урахуванням відсотків становить 7 млрд доларів.

Штат Каліфорнія через суд хоче заблокувати рішення президента США Дональда Трампа щодо будівництва стіни уздовж кордону США з Мексикою.

Іллічівський міськсуд Чорноморська визнав невинуватими звинувачених у справі про події 2 травня 2014 року в частині подій на Грецькій площі Одеси.

Вирок у справі за ч. 2 ст. 294 КК України ще зачитують, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Суд визнав недолугими докази звинувачення в участі й організації звинувачених у масових заворушеннях, які спричинили важкі наслідки (смерть і травми людей).

Крім того, суд дійшов висновку, що слідство у справі провели неякісно,??і вказав на цілу низку недоліків і прогалин у проведених слідчих діях. Наприклад, під час розслідування допитали лише одного співробітника поліції з тих, хто був на Грецькій площі.

Суд також визнав упередженими свідчення єдиного свідка звинувачення Олександра Посміченка, який заявляв про участь звинувачених в інкримінованих їм злочинах, в зв'язку з цим суд вирішив не враховувати їх при винесенні вироку.

Свідчення інших свідків, на думку суду, не підтверджують участь звинувачених у масових заворушеннях, тим більше, в їх організації.

Крім того, суд виключив зі списку доказів у справі низку доказів у зв'язку з тим, що їх здобули з порушенням норм КПК.

Не задовольнили суд і фото- й відеоматеріали, які передала сторона звинувачення. На думку суду, прокуратура не змогла підтвердити, що на фото і відео зафіксовано звинувачених – а останні не підтвердили, що це вони на фото і відео.

Суд визнав недоведеними й голослівними твердження сторони звинувачення про те, що до організації подій 2 травня 2014 року в Одесі причетні посадові особи і перші особи держави часів президентства Віктора Януковича.

Водночас, суд вважає, що слідство необґрунтовано випустило з поля зору дії органів влади, які діяли після Майдану, в тому числі Андрія Парубія та екс-голови Одеської ОДА Володимира Немировського.

Глава НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв очікує рішення Стокгольмського арбітражу у справі про транзит газу в листопаді 2017 року.

Галицький суд Львова не обрав запобіжний захід соратнику Міхеіла Саакашвілі і колишньому заступнику генпрокурора Давиду Сакварелідзе.