ОРДЛО

Франція та Німеччина підтримали ідею продовження дії закону про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей.

Генпрокуратура розслідує 600 фактів катувань на непідконтрольних Україні частинах Донецької та Луганської областей.

Співробітники Служби безпеки України викрили низку телекомунікаційних провайдерів на незаконній маршрутизації інтернет-трафіку до так званих «ДНР/ЛНР», тимчасово анексованого Криму та невизнаного Придністров’я.

Російський уряд має намір відмовитися від «гуманітарної підтримки» окупованого Донбасу на користь фінансування проектів в Криму і Калінінграді.

Каменем спотикання в питанні обміну заручників є вимога ОРДЛО звільнити криміналітет і терористів.

Росія посилює кордон з Україною на ділянці, яка межує з окремими районами Донецької і Луганської областей, щоб перешкоджати проникненню бойовиків на її територію.

Віце-спікер Верховної Ради зазначила, що Україна не буде прислухатися до порад іноземних парнерів.

Російському співакові Олегу Газманову, який приїхав із концертом на тимчасово підконтрольну терористам частину Донбасу, в «ЛНР» вручили медаль за оборону міста.

Процес обміну полоненими у рамках Мінського процесу зараз перебуває на етапі уточнення списків на обмін.

«ДНР/ЛНР» заборгували за світло 2,5 млрд грн.

Товари з Білорусі масово потрапляють до окупованих Донецька й Луганська, а на білоруських заводах виробляють алкоголь під торговими марками фірм, що фінансують бойовиків. Про це йдеться в розслідуванні, оприлюдненому в понеділок «Радіо Свобода». Основними одержувачами вигоди від цього бізнесу є компанії, тісно пов'язані з керівництвом угруповань «ЛНР» і «ДНР». Так, наприклад, невеликий приватний завод «Славпродукт» в білоруській глибинці (селище Шуміліне Вітебська область) робить для «ДНР» ексклюзивну лінійку горілки Belsweet.

За словами головного технолога «Славпродукт» Валентини Солдатової, «Белсвіт» наймає білоруського перевізника, який везе партію алкоголю через Росію до окупованого Донецьк.

Як імпортера на етикетках зазначено ПП «Содействие», зареєстроване в підконтрольному бойовикам Торезі. ПП «Содействие» (Торез) було засновано ще в 1999 році Ігорем Автономовим. Зараз його син Дмитро Автономов — впливова фігура в угрупованні «ДНР». У нього великий вугільний бізнес, він керує підприємствами «Донбассуголь» і «Востокуглемет», очолює благодійний фонд «Возрождение Донбасса». У визначенні Жовтневого районного суду Маріуполя від 11 серпня 2015 року говориться, що Дмитро Автономов забезпечує до 20% надходжень в «бюджет» угруповання «ДНР».

У свою чергу найбільше підприємство пивоварної галузі Білорусі ВАТ «Крыніца» виробляє для сепаратистів власну марку пива.

Пиво «Юзбір» – це торгова марка, що належить ТОВ «Мастер-торг» (Донецьк). Як і горілка Belsweet, воно не потрапляє на білоруський ринок, а йде безпосередньо в окупований Донецьк.

Донецька компанія «Мастер-торг» є найбільшим дистриб'ютором продуктів харчування в так звані «ДНР» і «ЛНР», а також поставляє продукцію своїх торгових марок в окупований Росією український Крим. З Білоруссю фірма працює з початку 2015 року — про це повідомляється на їхньому сайті.

Директор ТОВ «Мастер-торг», такий собі Микола Мусієнко, категорично відмовляється спілкуватися з пресою на тему поставок з Білорусі. Імена засновників компанії у відкритих джерелах не фігурують.

Попереднє слідство у справі про катастрофу рейсу МН17 малайзійського Boeing-777 на Донбасі призупинено.

У ГУР також повідомили, що терористів на передових позиціях постійно не догодовують

В ефірі «5 каналу» у програмі «Час. Підсумки дня» речник Міністерства оборони з питань АТО Андрій Лисенко розповів про навчальні евакуації окупантів в ОРДЛО

За словами політика, в деяких затоплених шахтах при граничному рівні води 164 метри вода досягла позначки у 163.