ОРДЛО

Президент України Петро Порошенко доручив вирішити питання з забезпеченням громадян України, які перебувають на території ОРДЛО і в окупованому Криму, можливістю отримати закордонні паспорти старого зразка.

Представник України в Мінській гуманітарній підгрупі Ірина Геращенко наголосила, що люди на окупованих територіях Донецької і Луганської областей досі не мають можливості отримувати інформацію з українських ЗМІ.

На територіях Луганської та Донецької областей, тимчасово підконтрольних проросійським бойовикам, продовжують зникати люди.

Паради 9 травня з нагоди 72-річниці перемоги над фашистською Німеччиною в так званих «народних республіках» йдуть врозріз з Мінськими домовленостями і представляють загрозу для населення.

Бойовики ОРДЛО намагаються дискредитувати керівництво України у порушенні міжнародного права та «Мінських домовленостей».

В заручниках у бойовиків ОРДЛО перебувають 128 громадян України, окрім того 10 — ув'язнені в  Росії.

«Укрзалізниця» заявляє, що не здійснює жодної діяльності на непідконтрольній території.

З 25 квітня Луганське енергетичне об'єднання припинить поставки електроенергії на непідконтрольні Україні території ОРЛО.

Питання звільнення полонених обговорювалася під час останніх переговорів у нормандському форматі.

Експерти прогнозують ускладнення соціально-економічної ситуації.

Блокада тимчасово окупованих територій Донбасу може бути припинена тільки після повернення власникам і під юрисдикцію України захоплених Росією і її маріонетками підприємств.

В окупованому Криму представили структуру, яка займатиметься «інтеграцією Донбасу до Російської Федерації».

Євросоюз слідкуватиме за наслідками рішення Ради національної безпеки та оборони України про заборону переміщення вантажів через лінію зіткнення.

У списку зниклих безвісти є імена 418 людей, 118 осіб є заручниками в ОРДіЛО.

Перший етап – спроба створення Новоросії – провалився, другий – заштовхнути ЛДНР в Україні – теж. І ось зараз третій – відверта підтримка цієї території.