Нідерланди

Міністр культури Росії Володимир Мединський заявив, що продовження міжмузейних відносин з Нідерландами буде неможливим, якщо Амстердам не поверне колекцію «скіфського золота» в музеї окупованого Криму.

Голландські військові отримали від Грузії ракету для зенітно-ракетного комплексу «Бук», щоб використати її у розслідуванні катастрофи рейсу MH17.

За вісім місяців 2017 року Нідерланди за обсягами імпорту нашої агропродукції вийшли на перше місце в ЄС — 762,8 мільйона доларів.

Міністр оборони Нідерландів Жанін Хеніс пішла у відставку після того, як стало відомо про помилки її відомства в ході організації роботи місії ООН у Малі.

Але найцікавіші цифри — щодо можливого приєднання України до НАТО. Його вже сьогодні (за умови відповідності Києва критеріям Альянсу) готові підтримати… 58% жителів семи держав ЄC, у яких провели опитування.

Більше двох тисяч близьких та родичів загиблих літака малайзійських авіаліній MH17, який три роки тому упав на Донбасі, у понеділок, 17 липня, відкриють у Нідерландах «живий меморіал» 298 жертвам трагедії.

В Європейському Союзі не дійшли згоди щодо формулювання стосовно європейських прагнень України. Робота над цим питанням буде продовжена.

Нідерланди, Франція та Німеччина виступають проти включення пункту про європейську перспективу України у спільну заяву за підсумками саміту Україна — ЄС.

Українські баскетболісти перемогли у Нідерланди із рахунком 21:12 та здобули перше місце у групі та вихід у ¼ чемпіонату Європи з баскетболу 3×3.

Його присутність небажана «з урахуванням нинішнього стану відносин між країнами».

Відповідну заяву опублікували в Держдепі США Сполучені Штати Америки привітали рішення Об'єднаної слідчої групи (JIT) про проведення в Нідерландах суду по збитому в 2014 році на Донбасі «Боїнгу» MH17.

Президент України Петро Порошенко уповноважив міністра юстиції Павла Петренка на підписання угоди з Нідерландами про міжнародне правове співробітництво в частині злочинів, пов'язаних з аварією літака «Боїнг-777» Малайзійських авіаліній на Донбасі в 2014 році.

Угоду про міжнародно-правову співпрацю між Україною та Нідерландами в рамках розгляду справи про обстріл і катастрофу в липні 2014 року в небі над Донецькою областю пасажирського літака «Боїнг-777» авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 «Амстердам – Куала-Лумпур», і притягнення до відповідальності винних у цьому злочині осіб буде підписано в п'ятницю, 7 липня.

Справи підозрюваних у справі про катастрофу рейсу МН17 «Малайзійських авіаліній» на Донбасі планується розглядати в Нідерландах в рамках нідерландського законодавства.

В одну з субот червня, одразу після того, як у порт зайде перше судно із оселедцем нового улову, в Нідерландах відзначають Свято оселедця.