НБУ

У середу, 6 грудня, Національний банк України (НБУ) встановив офіційний курс гривні до американського долара на рівні 27,16 грн/$.

Тільки у четвер, 30 листопада, коли курс гривні підскочив на міжбанку до позначки 27,22, Нацбанк нарешті оголосив валютний аукціон. НБУ продав комерційним банкам 29,1 мільйона доларів, за середнім курсом 27,13 гривні. Як наслідок, міжбанк “охолонув” і закрився 30 листопада з курсом 27,15.

Національний Банк України, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку та Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері ринків фінансових послуг підтримують ініціативу законодавчого врегулювання статусу криптовалют в Україні.

НБУ підвищив прозорість операцій з приймання готівки для подальшого її переказу.

Національний банк виступає за продовження діючої програми Міжнародного валютного фонду й початок нової програми МВФ для України.

Голова Національного банку Валерія Гонтарева перебуває 6 місяців у відпустці.

Національний банк України 7 листопада погодив набуття істотної участі у «VS Банку» бізнесмену Сергію Тігіпку.

Національний банк вирішив підвищити облікову ставку до 13,5% річних.

Суд зобов'язав Національне антикорупційне бюро відкрити кримінальне провадження щодо голови Національного банку України та  власника істотної частки банку «Фінанси та кредит».

Прискорення інфляції в Україні до 16,4% у річному вимірі було зумовлене нашаруванням одразу трьох чинників, дія яких починає слабшати, тому Нацбанк України очікує уповільнення інфляції.

Грошова маса в Україні у вересні 2017 року зросла на 1,7% — до 1,123 трлн гривень.

Національний банк та Міністерство фінансів завершили репрофайлінг облігацій на 220 млрд доларів.

Приватбанк має виставити на продаж непрофільні для себе активи: гірськолижний курорт «Буковель», будівлю телеканалу «1+1» в Києві і літаки авіакомпанії МАУ.

Ми й надалі набагато більше купуємо за кордоном, ніж продаємо за кордон… Як наслідок, гривня “просідає”… Що потрібно для того, аби наростити наш експорт? Прискорення економічного зростання. Цього року воно на рівні 2,5% ВВП, а у найближчі два роки, обіцяють в уряді, може сягнути 6−7%. Аби це стало реальністю, потрібне різке збільшення обсягу прямих іноземних інвестицій.

Глава Нацбанку Валерія Гонтарева з 26 вересня продовжить перебувати у відпустці за свій рахунок до затвердження її відставки.