Молдова

Попри те, що з 2014 року Україна не контролює частину кордону, потік нелегальних мігрантів, які прагнуть потрапити у країни ЄС, збільшився лише у цьому році.

Президент Молдови Ігор Додон хоче, щоб Україна скасувала новий закон «Про освіту» через мовне питання.

Президент Молдови Ігор Додон обіцяє покарати військових, які всупереч його забороні беруть участь у міжнародних навчаннях в Україні.

Національна армія Молдови всупереч забороні президента Ігоря Додона бере участь у міжнародних навчаннях Rapid Trident 2017, які проходять на території України.

Влада Молдови депортувала з країни російську та південноосетинську військову делегацію, зокрема генерала-майора Росії Олександра Владімірова.

У МЗС наголосили, що ця ініціатива не спрямована на виведення російських військових, що входять в тристоронні миротворчі сили, що діють в зоні безпеки.

Молдова просить ООН включити питання про повне виведення російських військових з Придністров'я до порядку денного 72-ї сесії Генеральної Асамблеї.

Приводом для занепокоєння стало виявлення молдавською стороною спеціальної військової техніки.

Депутату Держдуми РФ від Ліберально-демократичної партії Павлу Шперову, а також групі російських артистів, які прямували до Придністров'я, заборонили в'їзд до Молдови.

Він анулював указ щодо проведення консультативного референдуму про розширення повноважень президента.

Міністерство закордонних справ і європейської інтеграції викликало посла Росії в Молдові Фаріта Мухаметшина, щоб обговорити заходи, присвячені 25-річчю миротворчої місії в Придністров'ї.

США розчаровані рішенням парламенту й уряду Молдови, яким було проігноровано найважливіші рекомендації Венеціанської комісії, а також ОБСЄ та Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини з приводу зміни виборчої системи в країні.

Вони летіли на урочистості до Кишинева й Тирасполя.

Міністерство закордонних справ і європейської інтеграції Молдови не дозволило російській делегації на чолі з віце-прем'єром Дмитром Рогозіним проліт через свій повітряний простір.

Молдова передала Україні 28-річну спільницю бойовиків ОРЛО.

Про це повідомила прес-служба СБУ.

Згідно з інформацією, контррозвідка встановила, що жінка перебувала в одному з підрозділів терористів, дислокованому в Луганську, займалася його матеріально-технічним забезпеченням.

З березня 2017 року вона була у розшуку за підозрою в причетності до діяльності терористичної організації, та виїхала до Молдови.

Спецслужби цієї країни, за інформацією СБУ, виявили пособницю бойовиків. Її оголосили небажаною особою в Молдові та передали українським правоохоронцям.

За рішенням суду, до завершення досудового розслідування правопорушниця перебуватиме під вартою.

Їй інкримінується вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 258−3 Кримінального кодексу України.

Українська правда