Молдова

Міністерство закордонних справ і європейської інтеграції викликало посла Росії в Молдові Фаріта Мухаметшина, щоб обговорити заходи, присвячені 25-річчю миротворчої місії в Придністров'ї.

США розчаровані рішенням парламенту й уряду Молдови, яким було проігноровано найважливіші рекомендації Венеціанської комісії, а також ОБСЄ та Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини з приводу зміни виборчої системи в країні.

Вони летіли на урочистості до Кишинева й Тирасполя.

Міністерство закордонних справ і європейської інтеграції Молдови не дозволило російській делегації на чолі з віце-прем'єром Дмитром Рогозіним проліт через свій повітряний простір.

Молдова передала Україні 28-річну спільницю бойовиків ОРЛО.

Про це повідомила прес-служба СБУ.

Згідно з інформацією, контррозвідка встановила, що жінка перебувала в одному з підрозділів терористів, дислокованому в Луганську, займалася його матеріально-технічним забезпеченням.

З березня 2017 року вона була у розшуку за підозрою в причетності до діяльності терористичної організації, та виїхала до Молдови.

Спецслужби цієї країни, за інформацією СБУ, виявили пособницю бойовиків. Її оголосили небажаною особою в Молдові та передали українським правоохоронцям.

За рішенням суду, до завершення досудового розслідування правопорушниця перебуватиме під вартою.

Їй інкримінується вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 258−3 Кримінального кодексу України.

Українська правда

Контроль здійснюватиметься на пункті пропуску «Кучурган-Первомайськ».

Президент України Петро Порошенко і прем'єр-міністр Молдови Павло Філіп візьмуть участь в понеділок, 17 липня, у церемонії відкриття спільного контрольно-пропускного пункту «Кучургани-Первомайськ» на центральній (придністровській) ділянці молдавсько-українського кордону.

Очікується, що участь у відкритті КПП візьмуть президент України Петро Порошенко і прем’єр Молдови Павел Філіп.

Українсько-молдовська співпраця відверто дратує Росію.

Влада Молдови вважає, що ведення Україною біометричного контролю для іноземців створить додаткові проблеми для поїздок громадян

П'ятеро дипломатів посольства РФ в Молдові оголошено персонами нон-грата, їм наказано залишити Молдову.

Президент Молдови Ігор Додон заявив, що не підпише закон, спрямований проти російської пропаганди в ЗМІ, який пропонує Демократична партія (ДПМ).

Із 20 травня пропуск вантажів у Придністров’я через територію України буде здійснюватися лише за умови погодження з Нацагентством із безпечності харчових продуктів Республіки Молдова.

Президент Молдови Ігор Додон виступив проти проведення маршу солідарності на підтримку ЛГБТ-спільноти, який відбудеться 21 травня в Кишиневі.

У Кишиневі активісти влаштували «теплий» прийом президенту Молдови Ігорю Додону, який повернувся з Москви: люди прийшли з плакатами «Зрадник» і «Раб Путіна».