Молдова

Президент Молдови Ігор Додон заявив, що не підпише закон, спрямований проти російської пропаганди в ЗМІ, який пропонує Демократична партія (ДПМ).

Із 20 травня пропуск вантажів у Придністров’я через територію України буде здійснюватися лише за умови погодження з Нацагентством із безпечності харчових продуктів Республіки Молдова.

Президент Молдови Ігор Додон виступив проти проведення маршу солідарності на підтримку ЛГБТ-спільноти, який відбудеться 21 травня в Кишиневі.

У Кишиневі активісти влаштували «теплий» прийом президенту Молдови Ігорю Додону, який повернувся з Москви: люди прийшли з плакатами «Зрадник» і «Раб Путіна».

У Молдові в тестовому режимі запрацювала система публічних електронних закупівель M-Tender, яка створена на базі української системи Prozorro.

Молдавське акціонерне товариство «Енергоком» і українська компанія «DTEK Trading» підписали контракт на постачання Молдові електроенергії з України.

Президент Молдови Ігор Додон вважає за необхідне повернути обов'язкове вивчення російської мови в школи країни.

Марш прихильників об'єднання Молдови з Румунією, приурочений до 99-ї річниці приєднання Бессарабії (територія Молдови між Дністром і Прутом – ред.) до Румунії, відбувся в молдовській столиці.

Голова Антикорупційної прокуратури Молдови Віорел Морарь заявляє, що процедуру екстрадиції судді Дніпровського районного суду Києва Миколи Чауса з Молдови в Україну вже розпочато.

У Молдові суд продовжив термін тримання під вартою судді Дніпровського райсуду Києва Миколи Чауса.

Президент Молдови Ігор Додон заявив, що  прагне зміцнити відносини з Росією під час візиту до цієї країни 16 – 18 березня та запланованої в цей період зустрічі з російським президентом Володимиром Путіним.

Захист заарештованого в Кишиневі судді-втікача Дніпровського районного суду Києва Миколи Чауса звернувся до президента Молдови із заявою про надання йому політичного притулку.

Раніше стало відомо, що детективи НАБУ особисто відвезли документи на екстрадицію українського судді.

Холодницький не виключає, що Чаус проситиме в Молдові політичного притулку.

Суддя-«баночник» Чаус може відбутися лише штрафом, та ще й молдовську недоторканність отримати.