Грузія

Україна вестиме переговори з Грузією стосовно Плану дій щодо членства в НАТО.

Президент України Петро Порошенко відвідав лінію окупації Російською Федерацією грузинської Південної Осетії в селі Одзісі.

У суботу, 3 червня, на магістральному газопроводі в Аджарії виникла аварійна ситуація, внаслідок чого припинено подачу природного газу місту Батумі, а також Хелвачаурскому муніципалітету і селищу Сарп.

Президент Грузії на зустрічі з президентом Парламентської асамблеї НАТО Паоло Аллі подякував йому за підтримку євроатлантичного курсу Грузії і територіальної цілісності країни, а також проведення в Тбілісі весняної сесії ПА НАТО.

У Грузії обурені через те, що спецпредставник Євросоюзу з питань кризи на Південному Кавказі і в Грузії Герберт Залбер привітав президента невизнаної Південної Осетії. У Грузії хочуть, щоб він «був замінений на іншу особу».

Колишній голова Національної поліції України Хатія Деканоідзе 12 квітня повернула грузинське громадянство, інформує «Грузія онлайн» з посиланням на Громадського мовника Грузії.

Сторони обмінялися досвідом та визначили напрями розвитку подальшої співпраці.

Україна і Грузія зацікавлені в створенні «Нового шовкового шляху».

Президент Грузії Георгій Маргвелашвілі заявив, що гібридна війна, кіберпротистояння, серйозні спроби Росії вплинути на суспільство шляхом пропаганди та агітації реально послабляють стан безпеки в регіоні.

Союзники по альянсу не визнають окуповані регіони Грузії.

Міністерство України з питань окупованих територій і ВПО підписало Меморандум співробітництва з Міністерством з питань вимушено переміщених осіб Грузії.

У Грузії затримали Ігоря Кірюшина — колишнього заступника міністра ПЕК часів президента Віктора Януковича.

Україна привернула увагу членів Ради Безпеки до так званих «парламентських виборів» у Абхазії 12−26 березня та «референдумів», запланованих у 2017 році в Південній Осетії.

Європейський шлях країни несе величезні позитивні результати в усіх сферах, вважає голова міністерства.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман планує відвідати Грузію з офіційним візитом наприкінці листопада цього року.